Slavnostní večer v Obecním domě odstartoval svým vystoupením božský Karel Gott, který dětem věnoval nejen píseň Chraň Bůh, ale i své srdce. V provizorním call centru, kde české hvězdy zvedaly telefony a zapisovaly si finanční částky, které lidé posílali, šel Zlatý slavík dokonce na dračku. „Velká skupina lidí chtěla mluvit s Karlem Gottem,“ potvrdila Blesk.cz Tereza Kostková i herec Jiří Krampol.
Během telefonních hovorů někteří zpěváci potěšili nejen děti svým vystoupením. Hana Zagorová jim věnovala vánoční píseň Zvon štěstí, kterou doprovázela znakovou řečí pro hluchoněmé. Rocker Pepa Vojtek překvapil hitem Haleluja v české verzi a diváky jistě potěšili i Marie Rottrová či Petr Kolář.
Dobročinní lidé posílali nejrůznější částky, avšak ta nejvyšší se pohybovala v řádu deseti tisících korun. „Od kolegů jsem slyšela, že někdo poslal dokonce 20 tisíc korun, to je dnes asi nejvyšší částka,“ řekla Blesk.cz nejvlivnější žena českých médií Libuše Šmuclerová. Ale byli i takoví, kteří mají sami málo, přesto se rozhodli pomoci. „Nejdojemnější bylo, když zavolalo nějaké dítě a chtělo nám dát stokorunu,“svěřila se dojatá herečka Veronika Jeníková.
Dárci však nevolali pouze kvůli penězům, někteří se dokonce podělili i o svoje životní osudy. „Příběhy lidí byly velmi dojemné a musím se přiznat, že mě jeden z nich dokonce rozplakal,“ přiznala Blesk.cz Tereza Kostková. Všichni, kdo se ten večer charitativního projektu zúčastnili, byli srdečně potěšeni, když se dozvěděli, že se letos vybralo téměř 14 milionů korun, což je o necelých 5 milionů víc než vloni.
Galavečer Srdce pro děti Jan Jedlička, Markéta Reinischová