Karel Voříšek podle zjištění MF Dnes měl údajně krycí jméno Renda. Jeho spis byl skartován, toto jméno se však objevuje v souvislosti s několika jinými spisy.
V listopadu roku 1983 si pro devatenáctiletého studenta filozofie Víta Tausche přišli příslušníci komunistické StB a tři hodiny ho vyslýchali. Provinil se totiž tím, že podepsal žádost, aby se v rámci fakultního výboru SSM začaly pořádat diskuse o tehdy pronásledovaném hudebním stylu nová vlna.
Podle deníku MF Dnes měl příslušník StB Josef Košař ve svém spise napsáno jméno muže Renda, od kterého se tuto informaci o studentovi dozvěděl. Právě pod přezdívkou si komunisté vedli svého důvěrníka Karla Voříška. „V souvislosti s výsledkem anonymního dopisu, který vyzývá k uspořádání neformálních diskusí o tzv. nové vlně, poukázal pramen na studenta FF UK Tausche. Jmenovaný je dobrým přítelem příznivce punkrocku Stoilova a byl podepsán jako druhý v pořadí na seznamu studentů, kteří požadují uspořádání takovýchto diskusí. O Tauschovi je známo, že koncem roku 1982 prodával na VŠ koleji Větrník větší množství gramofonových desek s nahrávkami Pražského výběru,“ nahlásil podle záznamu Košařovi Renda.
Minulostí zlomený moderátor se nechtěl vyjádřit k tomu, zda znal vyšetřovatele osobně. Raději mlčel. Jediné, co k tomu řekl, že má čisté svědomí a cítí se nevinen. „To, na co se ptáte, se stalo téměř před třiceti lety. Už z toho je zřejmé, že detailní popis tehdejších událostí nemohou spolehlivě dosvědčit žádné osobní vzpomínky natož archivy Státní bezpečnosti, tedy organizace, která byla po listopadu 1989 postavena mimo zákon a která, jak známo, pracovala tak, že rozehrávala různé konspirační hry,“ svěřil deníku MF Dnes.
„Já sám osobně mám čisté lustrační osvědčení a neudržoval jsem žádné vědomé styky s jejími příslušníky. Byl jsem sice členem KSČ a SSM, neprovinil jsem se ale proti žádným zákonům a mé svědomí je čisté. Pokud mě někdo zatáhl do svých her a zneužil, nevěděl jsem o tom,“ dodal.