Vondráčková totiž vstoupila do tzv. rodinného roku. Podle výpočtu čísel z jejího data narození jasně vyplývá, že by se měla věnovat rodině a nepouštět se do žádných sporů. Tento rok není určen pro její profesní výhry, naopak nahrává neúspěchům. To Blesk.cz potvrdila numeroložka Renáta Procházková.

"Pro zpěvačku Helenu Vondráčkovou je poslední rok, co se týče práce, smolný. Podle výpočtu z data narození se Vondráčková právě nachází v tzv. rodinném roku. To znamená, že by se měla věnovat rodinným záležitostem, vztahy naopak stmelovat, a ne rozvracet. Rozhodně by se neměla pouštět do žádných sporů, ať už ohledně práce nebo soudů. Neměla by vyprovokovávat žádné rozepře a už vůbec neřešit nic se zákonem. Zpěvačka je navíc ve znamení raka a ti nejsou agresivní, nejsou dynamičtí pro nějaké manažerské schopnosti, je to spíše tichý a rodinný typ. Vondráčkové tento rok prostě nenahrává k pracovním úspěchům," řekla Blesk.cz numeroložka Procházková.

Fotogalerie
7 fotografií

Tři neúspěchy za sebou

Soud s Martou Kubišovou

Vondráčková spor s Kubišovou minulý rok prohrála. Kubišová tak nemusela platit částku 1,3 milionu korun jako odškodné Heleně Vondráčkové za zrušené turné skupiny Golden Kids. Soud navíc rozhodl, že Kubišová nemusí platit ani za soudní výlohy. Částku zhruba 160 000 Kč tak zaplatí žalující strana. V září roku 2010 to definitivně rozhodl Vrchní soud v Praze a potvrdil tak rozhodnutí pražského městského soudu z roku 2009. Kubišová ani Vondráčková se jednání neúčastnily. Přítomni byli pouze jejich zástupci.

Prohraných 14 milionů

Vondráčková se kromě soudu s Martou Kubišovou soudila i se státem. Nakonec také ve sporu prohrála. Po státu požadovala přes 14 milionů korun za to, že podle ní nečinně přihlížel útokům bulvárních médií na její osobu. Nejvyšší soud stížnost odmítl. Žalobu nejprve zamítl Městský soud v Praze. Soudci sice uznali, že byla články v "bulvárních časopisech" zpěvačka mediálně poškozena, ale podle nich stát nenese odpovědnost.

Vondráčková naříká: Proč mě nehrají?

Zpěvačka si nedávno postěžovala Radě Českého rozhlasu, že prý Radiožurnál přestal hrát její písně, které ona sama považuje za "národní kulturní bohatství". Podle zpěvačky, která vše považovala za cílenou akci, rozhlas porušoval zákon i statut ČRo, protože její písně se staly součástí národního kulturního bohatství, na jehož využívání se má jako veřejnoprávní instituce podílet. Navrch všeho Vondráčková zmínila i fakt, že kvůli nezařazování jejích písní dochází k ekonomickému poškozování její osoby. Stížnost Vondráčkové rada projednala a označila ji za bezdůvodnou. Podle místopředsedy rady Tomáše Ratiborského k žádnému porušení zákona ani statutu Českého rozhlasu nedošlo.