Šteindlera přitom dosud k žádnému komentáři nepřiměly ani informace, že jeho rodinné rozpory vyústily ve fyzický konflikt se synem Oliverem (17), ani stesky jeho ženy Jany (50), že své rodině nedává žádné peníze.

Blesk Milana Šteindlera zastihl na půdě fakulty jaderné fyziky, kde oblíbený popularizátor fyziky z pořadu Clever přednášel na téma radioaktivity. Při otázce namířené na jeho soukromé problémy, jimiž uplynulý rok prochází, však dosud vtipem sršícího komika úsměv přešel. "Nechci k tomu říkat vůbec nic. To jsou soukromé záležitosti a připadá mi hloupé, že k tomu druhá strana mluví a říká to, co říká. Já vím své. Myslím, že přijde doba, kdy bude vhodné se k tomu vyjádřit, ale bude toho víc, a kdybych se měl ke každé jednotlivosti vyjadřovat, tak se tak vyčerpám, že se nebudu zabývat ničím jiným a to bych nerad," pokusil se Šteindler přece jen o humor, než se jeho myšlenky stočily k dětem Oliverovi a Johance (11).

"Jediné, co k naší situaci můžu říct, je, že je mi to líto kvůli dětem. Že se zveřejňují věci, které se podle mého názoru ani nezakládají na pravdě," dodal Šteindler. Tomu manželka u posledního rozvodového soudu spílala, že rodina nemá z čeho žít. Jana Šteindlerová totiž většinu manželství byla ženou v domácnosti a po rozchodu s manželem se podle svých slov ocitla zcela bez prostředků.