Domácí válka mezi Milanem Šteindlerem (49) a jeho manželkou a dětmi se opět vyostřila. Včera dokonce došlo i k soudu. Herec se zdráhá přispívat na výživu své rodiny, a tak Jana Šteindlerová podala návrh na předběžné opatření. "Během prázdnin nám nedal ani korunu, v září pak jen 4800 korun," říká manželka.

Fotogalerie
3 fotografie

Herec se od rodiny odstěhoval začátkem roku do bytu v Majerského ulici, který používá jako ateliér. Našel si i mladou milenku, s níž strávil luxusní dovolenou v Dominikánské republice.

Situace manželů Šteindlerových se vyhrotila již letos 1. června, kdy došlo k potyčce Šteindlera se synem Oliverem (17), u níž byla přítomna i hercova dcera Johana (10) a kterou řešila policie. Od té doby se Šteindler o svoji rodinu nestará.

"Sice mám vysokou školu, ale během manželství jsem byla v domácnosti a starala se o děti. Žádný svůj příjem nemám a z něčeho přece musíme žít," svěřila Blesku Jana Šteindlerová. Přiznala, že si musí půjčovat peníze od svojí staré maminky, a dokonce i od Šteindlerových přátel. "Půjčoval mi i Tomáš Hanák. Manžel nám během prázdnin nedal ani korunu, na začátku školního roku poslal 4800 korun, což nestačí ani na jídlo," posteskla si zoufalá Šteindlerová, která podala návrh na předběžné opatření. Požaduje, aby Šteindler platil výživné 15 000 korun.

"Bolí mě, že manžel sabotuje dceřino vzdělání. Je talentovaná, výborně se učí, hraje na klavír, chodí na gymnastiku. Všechno ale něco stojí," vypočítává manželka. Syn Oliver naštěstí získal prospěchové stipendium a studuje diplomatickou školu v Thajsku.

Soud, který včera proběhl, zatím situaci nevyřešil. "Je odročen na 30. října. Za co budeme do té doby žít, je ve hvězdách. Přitom moje právnička zjišťovala, že za tři měsíce manžel vydělal 800 000 korun," říká Šteindlerová.

Milan Šteindler
Milan Šteindler
Autor: Archiv

Šteindler před časem pokousal svého syna Olivera a zasahovala dokonce i policie. Čtěte zde.