Manželku s dcerou Johankou (11) nechal trpět ve vedru v rozbitém autě na dálnici a nebyl ochoten zaplatit ani za odtahovou službu.

Milan Šteindler se od 1. června, kdy ve svém ateliéru v Majerského ulici fyzicky napadl syna, s rodinou nestýká. Manželce Janě, která je od narození dětí v domácnosti, a tak nemá vlastní příjem, neposkytuje ani dostatečné finance na vedení domácnosti.

"Zatím platí aspoň výdaje za dům, ale už nechal dětem odpojit internet," svěřila Blesku Jana Šteindlerová. Podle ní se herec mstí za to, že syn a manželka o rodinných problémech promluvili do médií. Dcera Johanka se nechce s otcem stýkat. Byla totiž svědkem toho, jak pokousal a bil pěstí jejího bratra, a tak z něj má strach.

To, aby vůbec nějaké peníze rodině poskytl, podmiňuje Šteindler tím, že se budou 'slušně chovat'.

"Kvůli penězům jsme měli spory vždy, ale teď už je to neúnosné. Vrcholem bylo, když jsme s Johankou uvízly na dálnici D1 a musela jsem volat odtahovou službu. Nepřispěl mi na to přes mé prosby ani korunu. Tvrdí, jak miluje rodinu, ale dceru klidně nechal trpět ve čtyřicetistupňovém vedru. Musela jsem si půjčit od známých i od mé staré maminky, která je v důchodu," vyprávěla zdrcená Šteindlerova manželka.

Už se sešla s právničkou a řeší s ní předběžné opatření, aby otec musel rodinu finančně zajistit. "Děti jsou nadané a zaslouží si, aby dostaly i dostatečné vzdělání. Oliver získal stipendium na studium diplomacie v Thajsku, ale teď nemáme ani na letenku. Podobné je to s Johankou, která hraje výborně golf, ale musím si půjčovat i na to, abychom na turnajích zaplatili ubytování," uzavírá Jana Šteindlerová.