PROSTOR
Původní sušárna, předělaná na dětský pokoj o rozloze 8 m2, sloužila dobře do té doby, než výška majitele překročila 190 cm. Dalo se to ale čekat. V genech rozhodně neměl průměrný vzrůst!

PROBLÉM
Dvoumetrový basketbalista, domácí mazlíček, želva Rafael, kytara, skateboard, spousta knížek a školní potřeby. To vše se muselo vejít na malý prostor tak, aby zbylo místo i pro jednu milou slečnu a spoustu kamarádů.

ŘEŠENÍ
Když to nejde do šířky, musí to jít do výšky. Prodlouženou postel lemuje vestavěná skříň se spoustou úložného prostoru. Knihy našly místo na dlouhé polici, kde je i zásuvka na dobíjení mobilních zařízení. Pod postelí se skrývá futon pro občasné přespávání a také sportovní potřeby.

DŘÍVE
Místnost rozměrů sotva splňujících hygienické minimum pro bydlení jedné osoby. Okna a dveře jsou naštěstí šikovně umístěny.

Vizualizace původního stavu pokoje

NYNÍ
Dispozice pokoje zůstala skoro stejná, dlouhý úzký pokoj ani neumožňuje jiné řešení. Funkční změna je ale k nezaplacení.

Vizualizace po proměně

DŘÍVE
Opatrně rozmontovaný původní nábytek už dělá radost v pokoji nového majitele. Byl celkem zachovalý, tak jsme ho darovali.

Původní stav pokoje

NYNÍ
Prodloužená postel o délce 210 cm pod sebou skrývá velkorysý úložný prostor. Přes den hraje roli pohodlné pohovky. Jediný problém pro teenagera s hlavou v oblacích je, že se občas musí i ustlat.

Z bývalé sušárny je super pokoj pro mladého studenta.

DŘÍVE
Původní pracovní stůl měl masivní kovové nohy, které ubíraly kus cenného prostoru. V takto úzkém pokoji se počítají i centimetry!

Původní stav pokoje

NYNÍ
Neustále se opakující otázka, co vlastně dáme na tu nudnou šedou stěnu naproti posteli, inspirovala k pořízení výrazné fototapety s důraznou odpovědí: NO MORE GREY WALLS! Jako by na nás už dávno čekala.

Z bývalé sušárny je super pokoj pro mladého studenta.

BARVY
I když to v patnácti není až tak důležité, modrá ke klukům prostě patří.
Červená krásně ladí s použitými prvky kovu.
Věta na tapetě mohla být napsána jedině zářivě žlutou.

Barevná paleta

Fotogalerie
18 fotografií

Článek vznikl ve spolupráci s časopisem Nové Proměny Bydlení.