Je pravděpodobné, že určitou změnu v chování si poneseme i do budoucna. A rozhodně ne všechny musí být negativní. Sáhněte si do svědomí a přiznejte si, kdo z vás se během pandemie naučil konečně mýt si pravidelně ruce. Někteří z nás možná přišli na to, že v nejbližším okolí mají dostatek zajímavých míst a že se dá zažít spousta zábavy i doma nebo na vlastní zahradě.

Ti kdo zahradu mají, se jí začali pravděpodobně náležitě věnovat a vážit si jí, jako prostoru, který jednoznačně více dává než bere. Mnoho z nás možná přišlo na to, že se dobrovolně objede bez častých výprav do ciziny a v následujících měsících si vytvoří prázdninovou atmosféru přímo doma na své zahradě.

Ne nadarmo se hitem nadcházejícího léta stal bazén, který během parných dní zabaví všechny generace a rozhodně vás za pár dní neomrzí.

Bazén bez upraveného okolí není kompletní

Ať už bazén již máte nebo teprve uvažujete o jeho pořízení, pravděpodobně již máte srovnány priority. Hlavní starostí je dostatek vody a její údržba v průběhu celé sezóny.

Abyste si užívali čistou vodu i na sklonku léta, je dobré uvažovat nad rámec používání klasické bazénové chemie. Důležitým aspektem je i upravené okolí kolem bazénu, které zamezí zanášení trávy, listí a kusů hlíny do pracně udržované čisté vody.

riga
Autor: PRESBETON

Nejlepší je vydláždění minimální plochy kolem bazénu vhodným materiálem. Při výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku. Dlažba by se měla příjemně prohřát, aby se na ní dalo pohodlně ležet. Neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria je po dekády beton, zejména díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Technologie výroby zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu a výrobci se předhánějí v nabídce povrchových úprav, které zlepšují přirozené vlastnosti betonových povrchů. Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí některé typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean Top).

simona
Autor: PRESBETON

Úprava PCT zamezí pronikání vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek či rozlitý koktejl stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Vsaďte na světlé barvy a příjemný povrch

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek. Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. U tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažby NATURAL zdařile imitující kámen nebo dřevo.

woody
Autor: PRESBETON

Dlažební desky LIMA například velmi zdařile imitují kámen a jsou dostupné v teplém karamelovém odstínu. Dlažba RIGA rovněž připomíná starou kamennou dlažbu. Oblíbené jsou i povrchy imitující dřevo, například dlažba WOODY. Nejběžněji se však využívá klasická plošná dlažba. Kromě hladkých typů nabízí firma Presbeton i několik typů s vymývaným povrchem, ze kterých vystupují malé oblázky a zákazníci si je pochvalují díky lehkému masážnímu efektu.

Více na webu www.presbeton.cz