Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C

Obyčejná kostka ledu. V těchto nečekaných situacích se vám bude skvěle hodit!

/
 • (iStock)
  28. srpna 2020 ● 06:00

  Většina z nás má v mrazáku nachystané kostky ledu, abychom si mohli připravit osvěžující nápoj. Věděli jste ale, že vás nemusí jen příjemně zchladit v horkých dnech? Ledové kostky se totiž hodí i v domácnosti.

  Obyčejné věci někdy dokážou neobyčejné věci. Příkladem můžete být zmrzlá voda v podobě kostky ledu. Nemusí se jen házet do nápojů nebo sloužit jako chladivý obklad třeba na vyvrtnutý kotník. Podívejte se na několik překvapivých tipů…

 • 1.

  Odstranění důlků z koberce

  led
  Autor: iStock

  Zůstaly vám na koberci po stěhování nebo přemisťování nábytku nevzhledné důlky? Stačí na otlačené místo postavit kostku ledu a nechat ji rozpustit. Potom danou část ještě vydrhněte lehce kartáčkem a uvidíte, že rázem bude po problému. Tento trik lépe funguje u tlustších koberců, zaručeně ale vylepšíte vzhled jakéhokoliv koberce.

 • 2.

  Zalévání květin

  led
  Autor: iStock

  Pokud máte v bytě závěsné květináče nebo květináče postavené vysoko na policích, jistě pokaždé řešíte, jak je šikovně zalít, aniž byste kytky přelili a udělali si skvrny na nábytku či stěnách. Řešení je jednoduché. Když do květináče položíte několik kostek ledu, udržíte květiny hydratované. Led se bude postupně rozpouštět, hlína bude absorbovat vláhu, aniž byste rostlinu utopili.

 • 3.

  Pomoc při žehlení

  led
  Autor: iStock

  Pospícháte do práce a košile či blůza, které si chcete vzít, jsou na některých místech pomačkané? Žehlení výrazně urychlíte tak, že nežádoucí záhyby na košili přetřete kostkou ledu a pak přejedete žehličkou. Led látku nenamočí tolik jako kropení, ale poskytne dostatek vláhy, aby se pomačkání zažehlilo.

 • 4.

  Vyndání třísky

  led
  Autor: iStock

  Tříska je malé, ale značně nepříjemné nadělení. Pokud se navíc přihodí vašemu dítěti, je někdy dost obtížné, aby si nechalo v klidu třísku vyndat. Na její bezbolestné odstranění existuje několik triků. Pomůže vám i ledová kostka. Abyste místo znecitlivěli, přejíždějte kolem něj ledovou kostkou. Uvidíte, že vytažení půjde mnohem snáz.

 • 5.

  Odstranění žvýkačky

  led
  Autor: iStock

  Tuhle situaci zažil někdy každý. Obyčejná žvýkačka, kterou někdo nevyhodil, jak měl, se nešikovně přilepí na oblečení nebo boty. Co s tím? Jak nejlépe odstranit lepkavou hmotu, aniž byste museli oblíbené kousky nakonec stejně vyhodit? Asi nejosvědčenějším tipem je oděv, na kterém je přilepena žvýkačka, vložit do mrazáku a nechat společně se žvýkačkou zamrznout, což může trvat i několik hodin. Žvýkačka ztvrdne, takže ji poté jednoduše sloupnete pomocí nože nebo špachtle. Pokud ale chcete proces urychlit, můžete použít i zmrazenou zeleninu nebo kostky ledu a jezdit jimi po oblečení, dokud žvýkačka neztvrdne a nepůjde odlepit.

   

 • 6.

  Ohřejte rýži bez vysušení

  led
  Autor: iStock

  Zbylo vám jídlo od oběda a chcete si ho ohřát večer v mikrovlnce? Pokud je přílohou rýže, nejspíš se po ohřátí vysuší a už nebude zdaleka tak dobrá. Abyste tomu předešli, stačí si vzpomenout na jednoduchý fígl. Položte doprostřed jídla kostku ledu před tím, než ho budete ohřívat v mikrovlnce. Přidaná voda se promění v páru, rýže se nevysuší a jídlo se rovnoměrně ohřeje.

 • 7.

  Kruhy pod očima

  led
  Autor: iStock

  Nakonec ještě jeden beauty trik, který se bude hodit většině z nás. Pokud se chcete zbavit kruhů pod očima, spolehlivou zbraní je chlad. Pro rychlou pomoc sáhněte po kostce ledu. Tu zabalte do čisté látky, protože oční okolí je velmi citlivé, takže přiložit přímo led by mohlo být dost nepříjemné. Zabalenou kostku ledu na oblast kolem očí přikládejte pomalu v horizontu několika minut. Chlad pokožku prokrví, tím rozpohybuje krev v žilkách, a tak rozptýlí i tmavé kruhy a váčky.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy