Úterý 3. srpna 2021
Svátek slaví Miluše, zítra Dominik
Oblačno, déšť 23°C

Tablety do myčky za pár korun? Vyrobte si vlastní a ušetříte

/
 • (istock)
  29. srpna 2019 ● 06:00

  Myčka nádobí je skvělý pomocník, který nám ušetří spoustu času. Jen, bohužel, na přípravky do myčky musíme vynaložit nemalé výdaje. Ale nemusí tomu tak být! Vyrobit si vlastní tablety není nic složitého. Jsou účinné a přitom za zlomek ceny…

  Špinavé nádobí můžete umývat nejen levněji, ale také ekologicky, bez zbytečných chemikálií. Takže pokud chcete ušetřit nějaké peníze v domácím rozpočtu a přitom myslet na životní prostředí, poradíme vám, jak si sami jednoduše vyrobíte vlastní tablety. A to z ingrediencí, které máte běžně doma. Výsledek vás mile překvapí. Tak proč to nezkusit?

 • 1.

  Co budete potřebovat?

  tablety do myčky
  Autor: istock

  Velkou výhodou je, že většinu věcí nejspíš najdete běžně v domácnosti. Pokud ne, jejich pořízení stojí většinou pár korun. Připravte si tedy:


  1 hrnek prací sody
  1 hrnek jedlé sody
  1 hrnek kuchyňské soli
  ½ hrnku kyseliny citronové
  1 hrnek vody
  formičky na led
  lžičku
  větší mísu

 • 2.

  Krok za krokem

  tablety do myčky
  Autor: istock

  V míse smíchejte nejdříve suché ingredience a po malých částech přilévejte vodu. Vždy počkejte, až směs došumí, a poté přidejte další díl vody, dokud se vám nevytvoří hladká tužší hmota. Tu pak napěchujte pomocí lžičky do formiček na led. Vyberte takové, které přibližně odpovídají tvaru a velikosti vašeho dávkovače na tablety. Nechte tablety v suchém prostředí pár hodin vyschnout. Nakonec je opatrně vyklopte z formy.

 • 3.

  Jak je uskladnit a používat?

  tablety do myčky
  Autor: istock

  Tablety ukládejte do uzavíratelné nádoby (nejlépe skleněné) nebo je uložte ve vzduchotěsné krabičce. Dávkování domácích tablet je totožné jako u těch klasických kupovaných. Jeden prací cyklus rovná se jedna tableta.

 • 4.

  Extra tip

  tablety do myčky
  Autor: istock

  Levné a ekologické můžete mít i leštidlo na nádobí. Jak na to? Stačí, když do horní části myčky umístíte malou misku s trochou čistého octa bez aditiv. Nádobí se bude krásně lesknout. Raději však ocet nelijte přímo do dávkovače, v neředěném stavu by mohl přispět k opotřebení součástí myčky.

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy