3. červenec 2020
Svátek slaví Radomír, zítra Prokop

7 skvělých způsobů, jak využijete papírové utěrky v domácnosti. Vyřeší spoustu nehod!

/
 • (iStock)
  9. dubna 2019 ● 06:00

  Neocenitelný papírový pomocník, který se nám hodí hlavně při úklidu v domácnosti. Ale díky skvělým vlastnostem se dá použít na spoustu jiných věcí. Poznejte a vyzkoušejte další praktické fígle…

  Role kuchyňských utěrek najdeme v každé domácnosti. Jsou praktické, hodně savé a hodí se na po utření všeho možného. Vybírat můžete dokonce z několika tuhostí, někdy je i vícevrstvý. Jsou také určitě hygieničtější než utěrky látkové. My vám teď ukážeme několik nápadů, kde všude vám mohou ulehčit život…


 • 1.

  Jednorázový filtr

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Zapomněla jste koupit kávové filtry do kávovaru? Nezoufejte, o svoji dávku kofeinu nepřijdete. Nahradit vám ho může papírová utěrka. Stejně jako kávovou sedlinu zachytí i smítka čaje u sypaného čaje, které přes bežné sítko projdou. Stačí, když dáte na hrnek sítko a papírovou utěrku několikrát přeloženou.

 • 2.

  Čistá mikrovlnná trouba

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Pokud vkládáte do mikrovlnné trouby nějaké tučnější kolobásy, špekáčky či slaninu, je jasné, že se vám vnitřek trouby dost zanese. Předejít tomu můžete tak, že je podložíte papírovou utěrkou, a ušetříte si tak dost práce s čištěním.

 • 3.

  Čistá láhev od oleje

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Vadí vám, jak je láhev od oleje mastná a klouže vám v rukách? Pomozte si jednoduchým trikem. Ovažte ji okolo hrdla láhve od oleje a zajistěte gumičkou. Uvidíte, že se vám s ní bude hned pracovat lépe.


 • 4.

  Mastné skvrny

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Mastné skvrny na ubruse nebo jiných textiliích nás nikdy moc nepotěší. Zvlášť když jsou třeba od másla, vosku či svíčky a zanechávají ošklivé skvrny. I tentokrát vás zachrání papírové utěrky. Přiložte jich několik na nežádoucí fleky a pak přežehlete žehličkou, nastavenou na nízkou teplotu.

 • 5.

  Čerstvý chléb

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Tenhle fígl se vám bude hodit v případě, že uchováváte v mrazáku chleba na „pro případ nouze“. Pokud ho před vložením do mrazáku obtočíte papírovou utěrkou, uchová si svoji křehkost.

 • 6.

  Přebytečný tuk

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Jelikož mají papírové utěrky výbornou savost, zbavte se s jejich pomocí přebytečného tuku, který pro vás není nijak zdravý. Smažené řízky, hranolky, bramboráky na ně po vyjmutí z pánve položte a další utěrky na ně přitlačte. Uvidíte, kolik tuku se nasaje. Dobře je využijete také při vaření vývaru. Až budete vývar cedit, vložte do cedníku papírovou utěrku - s přebytečným tukem si poradí.

 • 7.

  Čerstvá zelenina a bylinky

  papírové utěrky
  papírové utěrky
  Autor: iStock

  Chcete-li uchovat déle čerstvost listového salátu nebo bylinek, které rychle vadnou, máme pro vás bezva tip. Zabalte je do navlhčených papírových utěrek, vložte do igelitového sáčku a uchovejte v lednici. Uvidíte, že spolehlivě prodloužíte jejich trvanlivost.

Přidat názor
Počet komentářů: 2

jussuf: Čerstvá zelenina a bylinky zabalené do vlhkej utierky a v igelitovom sáčku je fajn. Ale vlhko v igelite obľubuje aj plieseň, čo už fajn nie je. Takže pozor!!!

(15. 04. 2019 10:15)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy