Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

11 inspirativních profilů o bydlení, které se vyplatí sledovat na Instagramu

/
 • Dochází vám při zařizování domova nápady? Na instagramu najdete spoustu osob, které vás mohou inspirovat.
  Dochází vám při zařizování domova nápady? Na instagramu najdete spoustu osob, které vás mohou inspirovat. (iStock)
  9. ledna 2023 ● 06:00

  Znáte to, s čím se jeden už narodil, druhý musí poctivě pilovat. Pokud si nepřipadáte zrovna kreativní nebo zběhlí v zařizování interiérů, není ostuda se inspirovat u těch, kterým to jde pěkně od ruky.

  Doba se mění a řada lidí už nehledá inspiraci a nápady pro svůj domov jen v časopisech nebo katalozích interiérových firem. Stále větší slovo má v tomto případě internet a tzv. influenceři. Tedy lidé, jejichž přístup k určitému tématu (v našem případě zařizování a dekorování interiérů) oslovuje ostatní. Připravili jsme pro vás přehled deseti tuzemských i zahraničních instagramových profilů, které nás v posledních letech zaujaly. Jde o jednotlivce nebo páry, jimž interiérový design učaroval a jejichž domovy jsou zdrojem inspirace a nápadů.

 • 1.

  zuzana_iconioo (CZ)

  Video
  délka: 08:19.37
  Video se připravuje ...

  Jak bydlí známá blogerka Zuzana Kaščáková? Videohub

  Interiérová designérka a majitelka obchodu se skandinávským designem Zuzana je nevysychající studnicí elánu, kreativity a nápadů pro stylový domov. Na jejím profilu najdete nejen tipy na zajímavé kousky nábytku nebo doplňků, ale i inspiraci pro vlastnoručně vyrobené dekorace, zejména věnce nebo květinová aranžmá. My byli u ní na návštěvě! Podívejte se, jak bydlí.

 • 2.

  wohnlust.fulda (DE)

  Mladý pár si v podkroví bývalého špitálu vytvořil vzdušné a příjemné bydlení kombinující prvky skandinávského a boho stylu. Rekonstrukce staré budovy jim vnukla nápad na to, čím by se mohli v budoucnu živit. A tak si Till a Theresa nakonec otevřeli obchod s nábytkem a interiérovými doplňky. Inspirujte se tím, jak kombinují různé vybavení i dekorace.

 • 3.

  vintagelovercz (CZ)

  Monika je milovnicí všeho starého. Potěší všechny, kteří s radostí zachraňují a opravují vintage nábytek. Prostřednictvím jejích fotografií se můžete inspirovat nejen při zařizování retro interiéru, ale i při výrobě dekorací. A pokud vám to nestačí, přihlašte se na některý z Moničiných workshopů, kde vás naučí vyrábět půvabné svícny a věnce.

 • 4.

  tamarki.cz (CZ)

  Blogerka Markéta ve svém domově kombinuje prvky skandinávského designu i vintage kousky s vlastnoručními výrobky. Výsledkem je originální a velmi útulný mix, kterému však nechybí vkus. Markéta je skvělým příkladem toho, že když chcete opravdu kvalitní interiér, vyplatí se počkat a změny dělat postupně, ovšem bez kompromisů.

 • 5.

  agi_at_59 (UK)

  Polka Agniezska si ve svém domově ve Velké Británii vytvořila osobitý styl plný barev a tvarů. Je jakýmsi protipólem k typické anglické šedi a střídmosti. Pokud si potrpíte na pestré odstíny a interiér plný podnětů, pak je pro vás Agi tou pravou guru. S gustem a vkusem kombinuje starý nábytek s novými kousky v duchu aktuálních trendů a výsledek je neuvěřitelně šik.

 • 6.

  lena_living (DE)

  Stylistka Lena ráda kombinuje prvky retro a skandinávského stylu. Do její kuchyně se zamilujete na první pohled. Hlavní slovo tu má bílá a přírodní masiv. To vše působivě doplňuje přírodními dekoracemi vlastní výroby nebo drobnými designovými kousky.

 • 7.

  the.aesthetic.eye (CZ)

  Fotografka Lucie má „estetické oko“ a je duší minimalistka. Její domov je plný kvalitního moderního designu, který kombinuje s uměleckým citem. Neutrální barevná paleta, krása přírodních materiálů a čisté geometrické linie potěší každého náročnějšího milovníka interiérů a architektury.

 • 8.

  bettys_lehnchen (DE)

  Betty je talentovaná krejčová, milovnice jezevčíků, manželka šikovného vousatého kutila a královna jednoho severoněmeckého stavení. Zamilují si ji všichni obdivovatelé moderního venkovského stylu, pro něž je balzámem na duši. Betty má navíc velkou zálibu v květinách a zahradničení, takže u ní najdete i nápady do vázy, květináče či na zahradu.

 • 9.

  miss.kolczi (PL)

  Monika z polských Katovic o sobě říká, že je „neklidná duše“, která neustále něco hledá. V interiéru třeba dokonalost a útulnost. Její domov je plný hřejivosti a domácí pohody. Receptem na to je zejména kombinace bílé, béžové a přírodního dřeva – stejně jako nápadité a milé dekorace.

 • 10.

  prairie_charm (SK)

  Alexandra žije na Slovensku a reprezentuje moderní skandinávský venkovský styl plný bílé, květů a sezonních dekorací. Najdete tu inspiraci i pro svoji zahradu, a to jak okrasné záhony, tak zahradní nábytek a zajímavá zátiší. Její styl působí velmi čistě, zároveň ale velmi půvabně a romanticky.

 • 11.

  landhaeuschen (DE)

  Venkovský styl ve své ryzí podobě, to je domov Iris a Detleva, kteří šli za svým snem o dokonalém bydlení na venkově přes všechny překážky. Rustikální nábytek, keramika jako od babičky a spousta červených i zelených detailů na bílém pozadí působí neuvěřitelně útulně – hned byste se u nich doma uvelebili.

Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy