Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

6 tipů, jak využít zbytky tapet

/
 • (iStock)
  11. října 2021 ● 06:00

  Využijte odstřižky tapet k originální výzdobě vašeho bytu. Můžete tak sladit nejen zdi, ale i malé doplňky. Jak na to?

  Tapetovali jste doma a nevíte, jak využít zbylé odřezky? Nebo se vám líbil zbytek tapety ve výprodeji a přemýšlíte kam s ním? Máme pro vás 6 tipů, jak je využít.

 • 1.

  Originální obraz

  Odvážnou a zajímavou dekorací je výrazná tapeta v rámu, kterou pověsíte na jednobarevnou stěnu. Proměňte svůj byt v galerii. A když vás přestane bavit, jednoduše ji vyměníte.

 • 2.

  Obalte knihy

  Knihy si často balíme do novin, aby neutrpěly při našich cestách v tramvaji či autobuse. Barevná tapeta jim však vdechne nový život, obzvlášť pokud jde o staré ohmatané svazky. Krásně se budou vyjímat i ve vaší knihovně.

 • 3.

  Oživte starý podnos

  Obyčejný dřevěný nebo plastový podnos prokoukne díky tapetovému dekoru. Pokud má být voděvzdorný a omyvatelný, přestříkejte ho po zaschnutí bezbarvým lakem. Nebo použijte samolepící tapetu s odolným povrchem.

 • 4.

  Ozdobný paraván

  Bílý paraván koupíte za zlomek ceny designového. Polepte ho tapetou podle svého vkusu a rázem máte stylový doplněk, kterým předělíte místnost nebo vytvoříte intimní zákoutí. Polepený paraván nepropustí světlo a zajistí vám soukromí.

 • 5.

  Za postel

  Už se vám omrzelo staré dřevěné čelo postele? Polepte ho vzorovanou tapetou, která bude ladit s dalšími barvami v ložnici. Pokud si netroufáte na práci s lepidlem, zvolte samolepicí tapetu.

 • 6.

  Ze starého nový

  I starému oprýskanému stolku vdechnete nový život tapetou. Jak se vám líbí třeba imitace mramoru? Nezapomeňte povrch stolku před aplikací tapety, dokonale očistit.

   

  Článek vyšel v časopise Blesk Bydlení, který koupíte v každé trafice, nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku.

   

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy