Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Chcete mít voňavé prádlo? Bez čisté pračky to nepůjde

/
 • 10. září 2021 ● 06:00

  Aby pračka dlouho vydržela, prádlo z ní bylo čisté a voňavé, je potřeba pračku pravidelně čistit. Že nevíte jak? Nevadí, poradíme vám, jak na to!

  Bez pračky si nedokážeme už náš život představit. Je ale potřeba o ni dobře pečovat. Na to se zaměřily Královny pořádku Lucie Kocman a Pavlína Štefanová z projektu O domově, který vysílá internetová televize MALL.TV.

 • 1.

  Otírejte po každém praní

  Hadříkem je třeba otírat nejen gumová těsnění, pod která se ukládají nečistoty a rády se v něm množí plísně, ale i zásobníky na prášek a aviváž. Prodloužíte tak i životnost pračky.

 • 2.

  Babské rady

  První pomoc při zápachu je obyčejná jedlá soda, kterou nasypete do zásobníku a zapnete program na nejdelší praní a nejvyšší teplotu. Její účinek zesílí použití octa, kterým sodu můžete v zásobníku zalít. Naše babičky používaly místo sody kyselinu citronovou.

 • 3.

  Vypouštěcí filtr

  Filtr se nachází většinou na spodním rohu pračky a je třeba ho odšroubovat. Mějte po ruce ručník, protože se v něm často drží voda. Po vyndání ho omyjte od nečistot a zašroubujte zpět.

 • 4.

  Moderní čističe

  V dnešní době už existují speciální přípravky na čištění pračky. Seženete na internetu i v drogerii. Liší se nejen cenou, ale i frekvencí, kdy je třeba je použít. Některé můžete přidávat ke každému praní, jiné jen jednou za čas. Samozřejmostí jsou i prostředky nezatěžující životní prostředí.

   

   

   

Témata

pračka

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy