Kdyby tyhle zdi mohly mluvit... Bytový dům Wendell Mansions z roku 1906, nacházející se v hlavním městě USA, v minulosti sloužil jako sídlo členů vlády, soudců Nejvyššího soudu či Kennedyho sociální administrativy. 

Současný majitel jednoho z bytů, nazvaného Apartment One, je umělec. V interiéru chtěl zařídit moderní prostor s ateliérem, kde by mohl nerušeně tvořit a zároveň si pověsit své velkoplošné olejomalby. Architekti si byli při navrhování vědomi, že musí zvolit citlivý přístup, aby nenarušili svébytný charakter místa.

Nakonec vytvořili plán modernizace prostoru, který jen minimálně zasahuje do původní dispozice. Podařilo se zachovat historické prvky v obývacím pokoji, jídelně i ložnici. Kuchyně, koupelny a studio byly zrekonstruované podle novodobých standardů, přesto s úctou k minulosti a duchu budovy.

Moderní vybavení souzní s obložením, štuky a dalšími dekorativními detaily typickými pro dobu, kdy budova vznikala. Světlejší stěny apartmánu působí jako dokonalá kulisa pro barevné obrazy.

Fotogalerie
13 fotografií