Originální stavba je postavená z oceli, betonu a barevného skla. Celkem zde naleznete 483 skleněných dílů v deseti barvách. Jakmile na skleněné dveře, okna a zábradlí dopadnou paprsky slunce, interiér se doslova rozsvítí zářivými barvami. Protože se poloha slunce na obloze neustále mění, funguje budova jako obří kaleidoskop.

O zajímavou podívanou nejsou lidé ochuzeni ani v noci. Exteriér je krásně osvětlen také po setmění, kdy barevným sklem prosvítá umělé osvětlení uvnitř budovy. 

Všechna okna jsou klenutá. Autoři projektu se totiž nechali inspirovat tradiční podobou obydlí na náhorní plošině, kde školka stojí. Díky tomu, že se okenní otvory vyskytují v různých velikostech a na různých pozicích, působí budova jako narozeninový dort.

Zajímavým prvkem je multifunkční atrium, které je vybaveno podlahovým vytápěním a klimatizací. "Vnitřní prostor může fungovat pro různé aktivity v různých ročních obdobích," uvádí architekti. Skleněný strop nad atriem umožňuje proudění přirozeného světla do interiéru, okna slouží spíše pro ventilaci a akumulování tepla.

Mimochodem, velmi zajímavý prostor je také na střeše stavby. Architekti zde pro nejmenší navrhli úřasné hřiště pod širým nebem.

Fotogalerie
11 fotografií