Manželé s jedním potomkem brzy zjistili, že si nemohou dovolit koupit nebo postavit dům. Začali proto hledat jiné řešení. Brzy narazili na majitele velkého pozemku, který byl ochoten parcelu rozdělit a prodal jim relativně malý dvorek. 

Sen o domově jim nakonec splnili designéři z ateliéru Architected.  Výsledkem společného snažení je ekologický dvoupatrový dům Northcote Laneway postavený kolem zahrady.

Tvar domu připomíná písmeno L. Architekti umístili obytné prostory spolu s domácí kanceláří a studiem do přízemí s výhledem do zahrady.

Navzdory omezenému rozpočtu je dům osobitý a plný barevných prvků. Dřevěné podlahy jsou vyrobeny z recyklovaných 100letých podlahových desek z tasmánského dubu. Majitelé vše získali ze  zbouraných domů.

V celém interiéru byly použity barvy a povrchové úpravy s nízkým nebo nulovým obsahem VOC. Celý domov je tak bezpečný i pro jejich druhé dítě, které se narodilo těsně po dokončení domu.

Velká okna s dvojitým zasklením jsou všechna dřevěná. Klimatizace není potřeba. Díky šikovnému návrhu interiér dokáže ochladit křížová ventilace, která pomáhá snížit náklady na vytápění a chlazení.

Fotogalerie
16 fotografií