Statistiky uvádí, že svou práci efektivně odvede alarm, mříže na oknech, pes v objektu a vůbec nejúčinnější jsou bezpečnostní dveře. Nejsou ovšem dveře jako dveře a při výběru těch bezpečnostních lze lehce šlápnout vedle.

Na co si tedy dát pozor?

„Největším problémem při výběru bezpečnostních dveří je to, že lidé často sáhnou po nekvalitních dveřích, které se jako bezpečnostní pouze tváří. Nejčastěji se jedná o dveře, které jsou dovezené z Polska nebo z Číny, ty pro zloděje nepředstavují téměř žádnou překážku. Nejdůležitější je si tak před koupí ověřit výrobce a zemi původu,“ říká Jaroslav Pecka, obchodní ředitel  české společnosti NEXT, která se zabývá výrobou certifikovaných bezpečnostních dveří bezmála třicet let.

Jako první byste tak u dveří měli hledět na to, kde byly vyrobeny a zda mají platné certifikáty pro Českou republiku. „Opravdu kvalitní produkt musí mít nejen certifikát z českých zkušeben dle evropských norem, ale i výrobu kontrolovanou certifikačním úřadem. Jinak nebudete mít žádnou jistotu, zda vám firma vyrobila a dodala výrobek, který je uveden na daném certifikátu. Častou praxí nesolidních firem je totiž bohužel i to, že svým klientům vydají certifikát k jinému typu dveří,“ vysvětluje podrobněji Pecka a pokračuje: „Při výběru bezpečnostních dveří je dále potřeba zvážit, jestli budou dveře umístěné v domě či bytě, zda budou dvoukřídlé či jednokřídlé, do jaké bezpečnostní kategorie budou spadat a zda budou mít další volitelné vlastnosti jako zvukotěsnost či kouřotěsnost.“

Na těchto webových stránkách lze všechny potřebné parametry jednoduše zakliknout a ulehčit si tím výběr těch správných dveří. Pokud si i přesto zákazník neví rady, tak nemusí zoufat. Návštěva technika, který vše vysvětlí a doporučí vhodný typ dveří, včetně nezbytných bezpečnostních prvků, kování a vložky, je bezplatná.

Více informací naleznete na webu http://www.next.cz