Před pěti lety se Věra spolu s přítelem odstěhovala z Prahy na venkov. Těšili se na nový život, ale přítel před třemi roky rodinu opustil a Věra zůstala na všechno sama. Má dvě malé děti – Aničku (9 let) a Mikuláše (5 let). V domě žije ještě s maminkou (71).

Když bylo Věře 22 let, prodělala mozkovou mrtvici. Následkem toho má pravou polovinu těla špatně pohyblivou. Je v částečném invalidním důchodu, ale pracuje na plný úvazek. V Sokole Karlín se stará o provoz tělocvičen a sama je aktivní sokolka. Vede také cvičení pro děti ve vedlejší vesnici a v družině.

Dvoupodlažní dům, kde bydlí, je ze třicátých let minulého století. Když se do něj Věra s partnerem přestěhovali, mysleli si, že domeček opraví. Probourali jednu stěnu, zjistili, že dům je vlhký, a dál si nevěděli rady. Místnosti byly vlhké, omlátili sice vše až na cihlu, ale zeď je vlhká stále. Koupelna zůstala původní, podlahy jsou ve špatném stavu. Celé dolní patro rovněž.

Věru nejvíc trápí podlaha, koupelna a kuchyň, která je v chodbě. Sní o krásné terase, na které by popíjela kávu. V domě je sice kotel na pevná paliva, ale zřejmě je špatně udělaný komínový systém, protože málem vyhořeli. Nyní topí elektřinou. Tepelné čerpadlo by jim pomohlo snížit výdaje za elektřinu.

Designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný se shodli, že kuchyň je třeba dostat do hlavní místnosti a ze zádveří udělat předsíň. Stylově prospěla interiéru krásná dubová podlaha. Prostor nádherně zútulnila, přitom ho nechala moderním a nadčasovým. Designéři šli cestou moderního stylu s lehkými rustikálními prvky.

Další díl nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 25. března ve 21.30 na Primě.

Fotogalerie
16 fotografií