Artland v Šanghaji je projekt, který vznikl prostřednictvím čínské televizní show Změň svůj život. Renovace nájemního bytu pro malíře, jeho manželku a dva psy se ujal ateliér Topos Design Clan.

Byt s rozlohou 80m2 se nachází ve výškové budově v Šanghaji. Cílem designérů bylo vytvořit čistý a přehledný prostor, který inspiruje a povzbudí tvůrčí životní styl obyvatel.

V předchozím pronájmu se výtvarné potřeby a umělecká díla válely všude bez ladu a skladu. Výsledkem byl chaos, který nenechával žádný prostor pro skutečný život nebo umění.

Oba dospělí si přáli vytvořit souvislý obytný prostor spojený s otevřeným uměleckým ateliérem, kde má vše své místo.

Společenská místnost slouží jako jeviště pro život i umění. Interiéru dominuje bílá a černá barva, které vytvářejí pozadí pro barvy života. Černě natřená stěna v ateliéru slouží k ukládání barev a malířských palet. Díky přehlednému závěsnému systému působí samy o sobě jako umění.

Hned vedle se nachází zlatý obraz vytvořený z fotografií psů.

Důmyslným prvkem je pohyblivá dělicí stěna. Během okamžiku vytvoří potřebné soukromí a zároveň zdvojnásobuje výstavní plochu pro obrazy. Praktickou vychytávkou je stěna s otvory, která může sloužit jako nástěnka nebo police na ukládání věcí, a úložné prostory, které pojmou zásoby uměleckých potřeb a další nezbytnosti.

Kromě multifunkční společenské zóny s ateliérem jsou zde ještě tři soukromé pokoje, ložnice, kuchyň a koupelna. Každý prostor zdobí jiná barva. Vedle zlaté se zde objevuje také zelená, modrá a růžová.

Fotogalerie
23 fotografií