Správné rozhodnutí

Roli hraje pochopitelně spousta faktorů – od vašeho věku přes délku vztahu až po vzdálenost, která vás od sebe dělí. Odborníci doporučují, že ideální doba k sestěhování nastává zhruba po roce vztahu. Ale je to samozřejmě hodně individuální. Zatímco někdo otálí a pořád na něco čeká, jiný do toho skočí rovnýma nohama klidně po měsíci. Na takovém unáhleném rozhodnutí nemusí být nic špatného, jakmile zjistíte, že to není to pravé ořechové, tak se prostě odstěhujete.

Ideální načasování

Nesnažte se zbytečně tlačit na pilu a klidně nechte všemu volný průběh. Většinou to totiž vyplyne ze situace, třeba vám zrovna skončí nájemní smlouva nebo vás přestane bavit dlouhé dojíždění, a tak najednou zjistíte, že trávíte víc času u něj doma než u vás. Ke společnému bydlení je to pak už jenom krok. Nechcete-li čekat, pak musíte vzít otěže do svých rukou. S partnerem si promluvte a celou věc mu navrhněte. Pro rozhovor si ovšem vyberte správné místo, podmínky i načasování. Rozhodně tuto zásadní situaci neřešte přes telefon nebo sociální sítě a nezačínejte s ní ani tehdy, když je partner unavený nebo zrovna řeší něco jiného. Vyčkejte na správný okamžik, třeba při společné večeři, kdy si vychutnáváte dobré jídlo a užíváte si vzájemnou blízkost, klid a pohodové chvíle.

Vhodné místo

Jakmile se rozhodnete společně to risknout, zbývá vyřešit otázku, kde vlastně budete bydlet. Nejlepší by bylo, kdybyste oba mohli začínat tzv. s čistým štítem. Tedy svoje byty prodat a nastěhovat se do úplně nového, vašeho společného. Nebude tak hrozit, že by si jeden z vás připadal jako na návštěvě. Nemusíte ovšem hned kupovat nějakou nemovitost, klidně se nejdřív poohlédněte po pronájmech bytů. Po budoucím hnízdečku lásky zapátrejte na internetu, poptejte se kamarádů, známých nebo se obraťte přímo na realitní kancelář. Zkrátka rozhoďte všechny sítě, ať si můžete co nejdřív užívat společnou přítomnost každý den!