Farář udělil svaté přijímání a sesunul se k zemi: Zemřel před zraky věřících
V kostele v rakouském městě Wiesmath došlo 1. února k tragédii. Přímo během bohoslužby tam zkolaboval osmapadesátiletý farář Raimund Beisteiner. Došlo k tomu krátce po svatém přijímání před zraky vyděšených věřících. Ani rychle poskytnutá pomoc mu bohužel život nezachránila.
Otec Beisteiner byl v obci velmi oblíbený. Jeho smrt místní nesmírně zasáhla. K neštěstí došlo krátce po svatém přijímání, farář zrovna sklízel hostie. Ve vteřině se však sesul bezvládně na zem. Ani navzdory okamžitě poskytnuté první pomoci se jeho život bohužel zachránit nepodařilo. Zemřel přímo před očima sedmdesáti věřících.
Svědkem smutné události se stal i starosta obce Erich Rasner. Událost pro něj byla obzvlášť bolestná, protože s knězem se přes dvacet let kamarádil. „Raimund se odvrátil od lidí a potom najednou zkolaboval. Byla to strašná tragédie,“ řekl rakouskému deníku Heute. Pohřeb proběhl necelý týden po knězově smrti, v sobotu 7. února.
Raimond Beisteiner se narodil v roce 1966 a původně se vyučil jako kuchař. Jeho cesta však po vyučení místo do kuchyně vedla do kněžského semináře. V roce 1999 byl vysvěcen arcidiecézí vídeňskou na kněze. Farnost ve Wiesmathu vedl od roku 2006 a během let se stal neoddělitelnou součástí obce. „Jeho náhlou smrtí ztrácí církev kněze, který své povinnosti plnil s vážností, silným smyslem pro odpovědnost a těšil se obrovské úctě a důvěře mnohých,“ uvedla vídeňská arcidiecéze.






















Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.