Městský soud dovolání obdržel minulý týden. Nyní by měl podnět spolu se spisem předat nejvyšší instanci do Brna. Obhajoba už dříve označila doživotní trest za nepřiměřeně přísný.
Horší než nejbrutálnější vraždy
Motivem činu byla podle verdiktu žárlivost a pomsta. Klempar měl k bývalé partnerce majetnický vztah přesahující meze běžné žárlivosti. „Zavrženíhodnost činu je mimořádně vysoká, překračuje obvyklý rámec nejbrutálnějších vražd,“ uvedl letos v únoru předseda senátu Vrchního soudu v Praze Petr Smrž.
Pachatel čin nepopíral, ale tvrdil, že si na útok nepamatuje. „Strašně moc mě mrzí, co se stalo. Chci, aby mě soud pochopil v jedné věci - já jsem s ní žil, měl jsem s ní dítě, ona mi lhala, nedávala mi kluka, vymlouvala se,“ prohlásil. Družka mu nicméně syna půjčovala - hlídal ho i bezprostředně před vraždou.
Z vězení do vězení
Na obě ženy Klempar zaútočil v jejich bytě 24. srpna 2023. Deset dní předtím vyšel z vězení, kde byl na rok za prodej drog. Bývalé družce zasadil kuchyňskými noži řadu ran do celého těla. Její kamarádce proťal míchu a způsobil ochrnutí. Poté z bytu odešel se svým devítiměsíčním synem, kterého předal známému a zavolal na sebe policii.
Z vězení předtím Klempar matce dítěte odeslal stovky zpráv z mobilního telefonu, který si tam opatřil. Zjistil totiž, že si během jeho pobytu za mřížemi našla jiného partnera. Vyhrožoval jí smrtí, ublížením na zdraví a tím, že ji „připraví o všechno“. Její spolubydlící měl za zlé to, že jeho bývalé partnerce v novém vztahu nezabránila.
Mluvčí Policie ČR Richard Hrdina k incidentu, k němuž došlo v Táboritské ulici. Zemřela při něm žena, druhá skončila v kritickém stavu. (24. srpen 2023) David Malík