Krev a stopy v písku: Oblíbeného rybáře roztrhal jaguár! Tělo se nenašlo
Brazilskou obcí Aquidauna otřásl šokující případ brutálního útoku divoké šelmy. Oblíbeného místního rybáře Jorgeho (†62) napadl a zabil jaguár. Hrůzné fotografie z místa neštěstí ukazují obrovskou kaluž krve na molu. Útoky jaguárů na lidi jsou přitom poměrně vzácné.
Jorge pracoval jako správce ubytování pro rybáře a byl mezi nimi velmi oblíbený. V osudný den se ráno vydal do jedné z chatek, aby si uvařil kávu. Tam ho však napadl divoký jaguár. Ostatní hosté rybářského resortu slyšeli už jen křik. Když přiběhli k místu, odkud se rozléhal, našli jen kaluž krve a stopy velkých zvířecích tlap.
Velkou kočku, která na Jorgeho zaútočila, zachytily bezpečnostní kamery. Mužovy stopy vedly k molu na břehu, snažil se zřejmě dostat do bezpečí. Tam mimo tratoliště krve našli vyšetřovatelé i zvířecí srst. Důvod útoku zůstává záhadou, útoky jaguárů na člověka jsou velmi vzácné. K boji s lidmi se běžně uchylují, jen pokud nemají na výběr.
Po Jorgeho těle se slehla zem. Policie proto pokračuje v pátrání, zatím však zcela bezvýsledně. „Jorge byl velmi laskavý člověk, znal jsem ho dobře a přátelím se s jeho rodinou. Odpočívej v pokoji, Jorge,“ napsal podle deníku Bild jeden z jeho přátel na sociálních sítích.
Nedivím se, kradl kocourkovi svačinku přímo ze spíže.