Hoch zkolaboval v autobuse v Liberci: Pohotová záchrana života!

Pohotová reakce asistenta prevence kriminality z Liberce pravděpodobně zachránila život malému chlapci, který náhle zkolaboval v přeplněném autobuse MHD. Díky jeho zásahu se dítě rychle zotavilo a skončilo v péči záchranářů.
V centru Liberce se odehrála dramatická situace. Díky duchapřítomnosti asistenta prevence kriminality (APK) skončila šťastně. Během běžné cesty na oběd si všiml malého chlapce. Ten náhle zkolaboval. Muž neváhal ani vteřinu.
„Nechal zastavit autobus, dítě opatrně vynesl ven, položil na záda a zkontroloval životní funkce. Po zvednutí nohou chlapec přišel k sobě a začal komunikovat,“ uvedla Městská policie Liberec na svém facebookovém profilu.
Na místo byla ihned přivolána záchranná služba. Dítě si převzala do péče. Situaci zároveň podpořila i projíždějící hlídka městské policie.
Asistenti prevence kriminality působí v Liberci od roku 2018. Jejich činnost koordinuje městská policie. Celkem jich aktuálně ve městě pracuje deset. Práce se zaměřuje na dohled nad veřejným pořádkem, zejména v sociálně vyloučených lokalitách. APK ale působí i ve středu města, na zastávkách nebo v prostředcích městské hromadné dopravy.
Součástí výcviku jsou i pravidelné kurzy první pomoci. I v tomto případě se ukázaly jako klíčové.
Samozřejmě, že je to dobře. Že si lidé pomáhají. O tom žádná.🍀♥️