Galavečer nebo recepce za statisíce: Za kolik si lze pronajmout Hrad?

  • Galavečer nebo recepce za statisíce: Za kolik si lze pronajmout Hrad?
    Autor: Daniel Kraus - 
    26. 10. 2024
    05:00

    V pondělí se na Pražském hradě chystá slavnostní předávání státních vyznamenání. Vzácné prostory však nejsou vyhrazeny jen pro prezidenta Petra Pavla (62) a jeho hosty, můžete si je pronajmout i vy. Pokud ale plánujete např. galavečer ve Španělském sále, sáhnete hluboko do kapsy.

  • 1.Desetitisíce i miliony

    Blesk získal hradní ceník na základě informačního zákona. „Cena uvedená v ceníku se uplatňuje zejména, nikoliv však výhradně, při formálních akcích, jako jsou společenské akce související s prezentací fyzických osob, společností a institucí, galavečeře, společenské akce spojené se servírovaným obědem, apod.,“ odpověděla Správa Pražského hradu.

    Třeba za večer pro více než 250 lidí v majestátním Španělském sále nebo Rothmayerově sále dáte rovný milion korun. Jsou ale i „levnější“ alternativy – třeba Přísálí Míčovny vyjde „jen“ na 84 tisíc korun.

    Prezidenta a jeho kancelář čeká v pondělí druhé předávání státních vyznamenání. Majestátní prostory na Hradě si může pronajmout ale i "obyčejný" člověk. Prezidenta a jeho kancelář čeká v pondělí druhé předávání státních vyznamenání. Majestátní prostory na Hradě si může pronajmout ale i "obyčejný" člověk. | Blesk:Michal Protivansky/CNC

    Zástupkyně šéfa komunikace Hradu Karolína Blinková zároveň podtrhla, že jde pouze o komerční pronájmy. „Tedy např. koncerty, akce neziskových organizací nebo jiné akce ve veřejném zájmu, se posuzují individuálně a ceny obvykle uzpůsobí,“ dodala Blinková.

    Hradní ceník

    Majestátní prostory Pražského hradu jsou prestižní záležitost, která sice přináší jedinečné možnosti, ale vyžaduje také nemalou investici. Kolik tedy za pronájem dáte?

    Španělský sál a Rothmayerův sál – Monumentální prostory pro prestižní akce nad 250 osob. Cena: 1 000 000 Kč. Španělský sál a Rothmayerův sál – Monumentální prostory pro prestižní akce nad 250 osob. Cena: 1 000 000 Kč. | Profimedia.cz

  • 2.Nejreprezentativnější prostory za milion

    Největší a nejreprezentativnější prostory, jako je Španělský sál s Rothmayerovým sálem, se pronajímají za 1 000 000 Kč při akcích nad 250 osob. Pokud je na stejném místě plánována galavečeře do 250 hostů, cena klesá na 700 000 Kč. Rudolfova galerie spolu se Širokou chodbou pro více než 100 osob je dostupná za 600 000 Kč, zatímco galavečeře pro maximálně 100 hostů zde vyjde na 400 000 Kč.

    Rudolfova galerie - Elegantní prostor např. pro exkluzivní galavečeře. Cena: 400 000 Kč. Rudolfova galerie - Elegantní prostor např. pro exkluzivní galavečeře. Cena: 400 000 Kč. | Profimedia.cz

  • 3.Statisíce za Jízdárnu i Míčovnu

    Mezi další možnosti patří Jízdárna, která je k dispozici za 600 000 Kč, případně společně s přilehlou Terasou Jízdárny za 690 000 Kč. Terasu je možné pronajmout i samostatně, a to za 300 000 Kč. Pro menší akce je oblíbenou variantou Nová galerie se Širokou chodbou za 250 000 Kč, případně pouze Nová galerie za 150 000 Kč. Zajímavou volbou je rovněž Míčovna za 300 000 Kč, přičemž sousední Přísálí Míčovny lze využít za cenu od 75 000 do 84 000 Kč v závislosti na délce pronájmu.

    Jízdárna – Prostorný sál s kapacitou pro velké akce a společenské příležitosti. Cena: 600 000 Kč. Jízdárna – Prostorný sál s kapacitou pro velké akce a společenské příležitosti. Cena: 600 000 Kč. | Profimedia.cz

  • 4.Čtvrt milionu za zahrady

    Pro milovníky venkovních prostor Pražský hrad nabízí Královskou a Jižní zahradu, obě za jednotnou cenu 250 000 Kč. Na výběr je rovněž historický Letohrádek královny Anny za 260 000 Kč, který dodává akcím jedinečný nádech renesančního stylu.

    Letohrádek královny Anny – Renesanční budova, kterou věnoval císař Ferdinand I. své manželce Anně Jagelonské, je ideální pro komorní akce. Cena: 260 000 Kč. Letohrádek královny Anny – Renesanční budova, kterou věnoval císař Ferdinand I. své manželce Anně Jagelonské, je ideální pro komorní akce. Cena: 260 000 Kč. | Profimedia.cz

     

  • 5.Vladislavský sál jen s výjimkou

    Jeden ze sálů však v ceníku chybí – a to ten nejcennější, Vladislavský. Ten se ke komerčním účelům nepronajímá. I když už byly v minulosti dvě výjimky.

    V roce 2019 během úřadování Miloše Zemana (80) za 15 milionů sál využil k vícedenní prezentaci módní gigant Louis Vuitton.

    Vladislavský sál se běžně nepronajímá, už se tak ale dvakrát stalo - za Zemana a Pavla. Vladislavský sál se běžně nepronajímá, už se tak ale dvakrát stalo - za Zemana a Pavla. | Profimedia.cz

    Podruhé to bylo loni už za současného prezidenta Pavla – v sále se pořádal koncert Válečné rekviem od Benjamina Brittena. S tím bylo spojeno ještě slavnostní setkání v Rothmayerově sále, Rudolfově galerii a Široké chodbě.

    Video  První státní vyznamenání prezidenta Petra Pavla: Metál pro Preisse, Pitharta nebo Kubišovou  - ČTK/Blesk
    Video se připravuje ...

roxin ( 27. října 2024 08:43 )

Taky máš pravdu že to NEUMÍM ANI NAPSAT, protože se mi to ještě nestalo až s tebou a že mě STALKUJEŠ JE FAKT a mohl se přesvědčit kdo chtěl, protože jsem od 24.10. nepsala a když jsem včera napsala jindy než obvykle i tak jsi reagovala PRVNÍ A JEN NA MĚ, to znamená žes čekala jen až se ozvu!!!

roxin ( 27. října 2024 08:34 )

Ale jsi jediná která reaguje první a jen na mě!!!

Xiiomina Hnědá ( 27. října 2024 08:30 )

To nevíš ty, ani to neumíš správně napsat. 😁 ... jo a nejsem jediná, kdo reaguje na komenty druhých. Pa, hezkou neděli ti přeji.

roxin ( 27. října 2024 08:03 )

Mášpravdu-STALKING!!!

roxin ( 27. října 2024 07:54 )

Jenomže bys měla reagovat na článek a ne jen na mě, asi nevíš co STALKINK ZNAMENÁ!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa