Možná kvůli tomu, že to není taková dálka, možná kvůli tomu, že to není tak drahé, a možná kvůli něčemu jinému. Češi si už několik let vybírají Chorvatsko pro strávení rodinné dovolené. Bude tomu tak i letos?

Chorvatsko 2015 – opět nejlepší dovolená?

Není to až tak daleko. Spousta lidí nechce jezdit na dovolenou někam daleko, kvůli dlouhé cestě. To ale u dovolené v Chorvatsku nehrozí. Chorvatsko je co by kamenem dohodil, a kdo se bojí létat, může tam jet i autobusem nebo autem.

Je to levné. Další výhoda je, že se při koupi dovolené pro celou rodinu neplácnete tolik přes kapsu. Zájezdy se pohybují na opravdu nízkých cenách, některé i kolem 3.000 Kč. U ceny jde hlavně o typ ubytovaní, dopravy a stravy, ale pokud umíte šetřit, můžete své náklady snížit na minimum.

Počasí je akorát. Žádné velké vedro ani velká zima. Když vyrazíte zrovna v prázdninových měsících, čeká vás teplota okolo 26 °C a můžete se buď opalovat na pláži, nebo celý den strávit v moři.

Nejnavštěvovanější destinace

Mezi nejnavštěvovanější destinace v Chorvatsku patři určitě Split. Tam jezdí skoro každý. Dále tady jsou destinace jako Primošten, Zadar, Rijeka nebo Dubrovník. To už je ale čistě na vás, kterou si vyberete. Každá má něco do sebe a může vás okouzlit něčím jiným.