Bazar nábytku rozhodně není out. Čím dál více lidí navštěvuje bazary nábytku, hlavně kvůli nízké ceně. V bazaru nábytku narazíte na kusy, o kterých byste neřekli, že už svůj účel v jiné domácnosti splnily. Bazar nábytku najdete na každém rohu.

V bazaru nábytku najdeme zboží několikanásobně levnější, než v normálních obchodech s nábytkem. A je přeci rozdíl koupit sedačku za 3 000 nebo za 30 000. Proto bazary nábytku tak frčí. Ale musíme dávat pozor, co nakupujeme.

Bazar nábytku - záruka kvality?

Pokud už bazar nábytku navštívíte, musíte si dávat pozor, co kupujete. Kdo by přece chtěl koupit skříň, ve které jsou červotoči. Nikdy nevíte, jaký byl předchozí majitel a jak se k nábytku choval. Ale to je prostě sázka do loterie, proto je nábytek z bazaru tak levný.

V bazaru nábytku ale nemusíte jen nakupovat, ale také prodávat! Pokud máte doma nepotřebné skříně, gauče, kancelářské potřeby a hodí se vám nějaká koruna – bazar nábytku vám pomůže. Vesměs v bazarech vykupují skoro vše. Pokud tedy nechcete prodat roztrhaný gauč, nebo skříň s vyrvanými poličkami.

Bazary nábytku jdou s dobou. Skoro každý má svoje internetové stránky. Zboží si tak můžete v klidu doma prohlédnout, a poté se vydat na nákup. Mimo klasické bazary nábytku jsou stránky typu bazos.cz a podobně. Na těchto serverech si zadáte, o jaké zboží máte zájem a vybíráte. Vše v klidu a z domova. U všech inzerátů máte většinou fotografie. Pokud si zboží vyberete, stačí jen kontaktovat majitele a domluvit se s ním na způsobu předání. Určitě je výhodnější si pro nábytek dojet a zkontrolovat, zda všechno je tak jak má být. Na fotkách většinou nepoznáte, v jakém je nábytek stavu.

Pozor na červotoče!

Pokud se rozhodnete nakoupit v bazaru, vždy si nábytek opravdu dobře zkontrolujte. Pokud by například ve vámi zakoupení skříni byli zabydleni červotoči, může se stát, že se mohou dostat do dalšího dřevěného zařízení v domě. Bazar nábytku je sice velmi levný, ale má také svá úskalí. Jako jsou výše zmínění červotoči, nebo třeba reklamace. Reklamovat zboží, které jste koupili v bazaru nábytku? To není lehké. Určitě lépe se reklamuje nábytek z klasického obchodu.