Kancelářské židle, pokud jsou kvalitní, vám pomohou k zmírnění bolesti zad. Pokud trávíte v práci každý den několik hodin sezením, měli byste se dobře zaměřit na výběr kancelářské židle. Většina lidí, ani zaměstnavatelů, na to příliš nedbá. Možná proto téměř 2/3 lidí trpí bolestmi zad.

Dobré kancelářské židle se pohybují kolem 3 tisíc korun. Jak poznáme, že je kancelářská židle dobrá? Musí mít opěrku hlavy, nastavitelnou oporu zad, podpěrky pro ruce. Součástí dobré kancelářské židle musí být kolečka a otáčecí mechanismus. Právě tato součást bývá často podceňována, přesto je velmi důležitá. Kvalitní kolečka nám umožňují jednoduchý pohyb po pracovišti. Účelem koleček a otáčecího mechanismu je zajistit, aby byl majitel židle co nejméně nucen sám otáčet trupem. Tím dáme odpočinout zádovým, krčním a šíjovým svalům.

Kancelářské židle - kvalita se vyplatí

Záleží na tom, za jakým účelem budou kancelářské židle využity. Pokud bude židle používána v domácnosti a její využití bude občasné, stačí pořídit kancelářskou židli do 5000 korun.

Pokud kancelářskou židli nakupujete do firmy, kde budete sedět alespoň 8 hodin, doporučujeme nákup kvalitní kancelářské židle, nejlépe značkové. Kancelářské židle by měly mít opěrku hlavy, nastavitelnou oporu zad a podpěrky pro ruce. Cena těchto kancelářských židlí se pohybuje od 4000 Korun.

Pokud je využití kancelářské židle intenzivní a trávíte v práci na kancelářské židli více než 8 hodin, měli byste investovat do špičkové ergonomické kancelářské židle.

Jestliže bude židle využívána 24 hodin denně, je potřeba vybrat kvalitní zátěžovou židli. Přeci jen se na ní bude střídat několik osob s rozdílnou tělesnou hmotností. Proto musíme vybírat pouze kvalitní židle, které jsou přímo určeny pro 24hodinové nonstop provozy. Cena je v tomto případě různá. Tu ovšem většinou nekopíte za méně než 8000 Kč.

Je vůbec zdravé sezení reálné?

Zdravé sezení je mýtus. Pokud pracujete každý den nadstandartně dlouhou dobu a nemáte dostatek pohybu, můžete jen čekat, kdy vás ohrozí vážné zdravotní komplikace. Platí zde jednoduchá úměra: čím víc pracujete, čím horší židli máte a pokud navíc nemáte aktivní pohyb, tím dříve skončíte v péči lékařů. Dobrý výběr kancelářské židle je důležitý. Vhodně vybraná židle nezpůsobuje rychlou únavu, šetří meziobratlové ploténky a příznivěji tak působí na páteř.