Tolik dětí s partnerkou Pavlou Škutinovou Lukáš Pollert rozhodně neplánoval. První dítě přišlo až ve 33 letech, pak už následovalo jedno za druhým. Nakonec jich mají šest, tři kluky a tři holky. Uživit tolik hladových krků, ale není jen tak, a tak se Lukáš musí ohánět. Financí není ale nikdy dost. „Teď zrovna řeším, že už nám nestačí naše sedmimístné auto. Musíme koupit větší auto. Naštěstí do devíti sedadel stačí běžný řidičák,“ svěřil se Pollert v rozhovoru pro Ona Dnes.

Náklady na velkou rodinu jsou tak vysoké, že si Lukáš musel najít dvě zaměstnání. Slouží v motolské nemocnici coby anesteziolog a k tomu dělá záchranáře. To co vydělá, je ihned pryč. „Jezdím nakupovat tak dvakrát týdně. A pokaždé nechám u pokladny aspoň tři tisíce,“ prozradil olympijský vítěz. S tolika dětmi se musel usměrnit dokonce tak, že vybavení pro děti nakupují zásadně v bazaru nebo na internetu z druhé ruky.

Není to vyčerpávající ovšem jen po té finanční stránce, ale také po té psychické. Čas na odpočinek nad sklenkou vína je pro něj i jeho partnerku neznámé slovo. „My si především musíme každý den sednout a vymyslet, co, kdo, kdy, jak a kam, a všechno to zkombinovat s mými službami. Tahle logistika je strašně vysilující,“ přiznal Pollert.  Kolikrát je myšlenkami natolik jinde, že některé z dětí zapomene třeba i ve školce. „Někdy se toho prostě sejde hodně, to  pak zapomenete raz dva,“ dodal Lukáš.  Za děti jsou ale šťastní a na nic si nestěžují.