Lidé narození 19. dubna jsou Berani.  


Svátek slaví Rostislav

  • Ženský protějšek: Rostislava
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Rostislávek, Rosťa, Rostík, Rostíček, Slávek, Sláva
  • Původ: Jméno Rostislav je slovanského původu. Slovo „rosti“ znamená „ten, kdo rozmnožuje slávu“ a „slav“ má význam „ten, kdo slaví“. Rostislav tedy znamená „ten, kdo rozšiřuje slávu“.
  • Povaha: Rostislavové jsou vyrovnaní a přátelští. Preferují rodinné zázemí a jsou svým partnerkám věrní.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení Raka, LvaŠtíra a Střelce.

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Charles Manson odsouzen k trestu smrti za vraždu Sharon Tate

Charles Manson byl americký zločinec, fanatik a hudebník. Byl hlavou gangu „Family“ (Rodina), který má na svědomí několik brutálních vražd. Již své dětství prožíval v nápravných zařízeních a vězeních. Úplným jeho opakem byla Sharon Tate. Byla to krásná americká herečka a modelka, která se na svou hvězdnou kariéru vydala už v dětství. Jako úspěšná modelka začala natáčet také filmy a právě film ji přivedl ke své životní lásce, režisérovi Romanu Polanskému. Za něj se vdala a později s ním také otěhotněla.

Případ známý jako „Tate-La Bianca Case“ z roku 1969 otřásl tehdejším světem a i dnes budí opovržení. Bylo 9. srpna 1969, kdy se Manson rozhodl napadnout se svým gangem dům Polanského, kde právě byla Sharon Tate se svými přáteli. Tehdy došlo k 5 brutálním vraždám a jednou se zavražděných byla tehdy 26 letá Sharon Tate. Ta právě byla v osmém měsíci těhotenství. Prosila o svůj život a život svého dítěte. Nakonec byla ale 16 bodnými ranami brutálně zabita. Její krví gang napsal na vchodové dveře vzkaz: „PIG“.

Proč Manson napadl právě dům Polanského, není zřejmé. Jeho cílem prý bylo vraždit bělochy tak, aby vina byla svalena na černochy a začala rasová válka, ve které přežije právě pouze „Family“. Jiné zdroje uvádějí, že si Manson myslel, že je v domě producent, který mu odmítl vydat desku a chtěl zabít jeho i s rodinou. 

Manson byl na základě nezvratných důkazů i s dalšími členy gangu odsouzen, rozsudek si vyslechl 19. dubna 1971. Manson k trestu smrti, avšak po změně kalifornských zákonů se rozsudek změnil na doživotí. Zemřel v listopadu 2017 po delší nemoci ve vězeňské nemocnici.

Psalo se 19. dubna před rokem: