Beran
Autor: CNC

17. duben <<< 18. duben >>> 19. duben

Lidé narození 18. dubna jsou Berani.  


Svátek slaví Valerie

  • Mužský protějšek: Valerián
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Valina, Valinka, Vali, Valka
  • Původ: Jméno Valerie je latinského původu. Pochází ze slova „valens“, které znamená „silný“. V případě Valerie „silná“.
  • Povaha: Valerie jsou rozené optimistky. Nechybí jim inteligence a nadhled. Ochotně pomáhají svým nejbližším.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro ženy narozené ve znamení Berana, Kozoroha a Štíra

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


Mezinárodní den památek a sídel

18. duben si jako Mezinárodní den památek a historických sídel připomíná již od roku 1982. Původně tento svátek navrhla Mezinárodní rada pro památky a UNESCO zvolilo konkrétní datum.

Cílem je upozornit širokou veřejnost na nutnost ochrany a uchování památek jako našeho kulturního dědictví. Většina měst otevírá po celý duben své památky, organizuje prohlídkové okruhy, přednášky a další akce pro nejširší veřejnost.

Den, kdy BBC neměla žádné zprávy

Kalendář ukazoval datum 18. dubna 1930, Velký pátek, a britská rozhlasová stanice BBC oznámila do éteru zprávu, že pro tento den nejsou žádné zprávy. Následujících 15 minut hrála klavírní hudba, aby se vyplnil volný čas po zprávách.

V tehdejší době nebyl přístup k informacím tak jednoduchý, jako je tomu dnes. Zprávy přicházely od tiskových agentur a nejčastěji od agentury Reuters. Navíc zprávy ovlivňovala také vláda a další instituce, které se snažily do vysílání přenést své informace, postoje a názory. Součástí zpráv nebyly dopravní informace, počasí či jiné perličky, kterými by zpravodajství mohlo být nahrazeno. 

Původně měl být ve zprávách uveřejněn rozhovor s ministrem vnitra, avšak tento vláda zakázala uveřejnit. Náhradu této zprávy už BBC nestihlo sehnat. 

To, že BBC nemělo pro tento den žádné zprávy, však neznamená, že se nic ve světě nestalo. V ten den třeba vypuklo velké protibritské povstáníIndii. Kvůli nedokonalým informačním kanálům se však nestihlo tuto zprávu včas zachytit a zpracovat. 

Kdo se narodil 18. dubna

Svět