Lidé narození 17. dubna jsou Berani.  


Svátek slaví Rudolf

  • Ženský protějšek: Rudolfína, Rudolfa
  • Nejpoužívanější domácí podoby: Rudolfek, Ruda, Rudy, Rudánek, Rudík, Rudínek
  • Původ: Jméno Rudolf je germánského původu. Vzniklo ze staroněmeckých slov "hruod" (slavný) a "wolf" (vlk). Rudolf je tedy „slavný vlk“. 
  • Povaha: Rudolfové jsou přátelští a upřímní. Mají smysl pro rodinu. V zaměstnání bývají velmi úspěšní.
  • Koho takto pojmenovat: Jméno se hodí zejména pro muže narozené ve znamení RybLva a Panny

Vyberte si podle data vhodné jméno pro své miminko >  


První pochod Praha-Prčice

Nejznámější organizovaný dálkový pochod v České republice byl poprvé realizován v roce 1966. Účastnilo se jej 469 pochodníků a jeho délka byla 65 km. S myšlenkou pochodu přišel hlavní redaktor časopisu Turista pan Jiří Dvořák a jeho přátelé Karel Kulle a Stanislav Rataj. Cílem bylo překonat vzdálenost 100 tisíc českých loktů, které odpovídaly zhruba 60 km. 

Každý účastník dostal průvodce pochodem, ve kterém byly zaznamenány kontroly, na kterých se získalo do průvodce razítko. Po cestě bylo ale také několik tajných kontrol, aby se odhalili případní podvodníci, co neprošli celou trasu. V cíli každý dostal stužku na památku. Později se stužka změnila na tzv. „Prčický škrpál“ a tatranku (od roku 2014 horalku).

Jak trasa Praha – Prčice vznikla, se pouze spekuluje. Říká se, že do debaty o možné trase vstoupila paní Běla Dvořáková, která řekla: „Je čas na oběd, běžte s tím už do Prčic!“

O pochod byl a stále je velký zájem. Vždy musí být v den konání pochodu posíleny vlakové a autobusové spoje do záchytných bodů a jsou zpřístupněny běžně nevyužívané zastávky hromadné dopravy. 

Psalo se 17. dubna před rokem: