Zeman při přípitku s vinaři: Smrt abstinentům a vegetariánům!

Autor: simao,ČTK - 
25. 2. 2015
16:05

Miloš Zeman to často s bonmoty přežene. Po handicapovaných se tentokrát pustil do dalších skupin obyvatel. Při přípitku s nejlepšími vinaři ČR na Hradě prohlásil: „Smrt abstinentům a vegetariánům.“ Víno Zeman označil za nejkrásnější nápoj. A lidem, kteří nikdy nebyli ve vinném sklípku a neslyšeli cimbálovou muziku, vzkázal, že nejsou plnohodnotní...

Zeman opět přivítal na Hradě nejlepší tuzemské vinaře. A stejně jako loni si neodpustil „vtípky“. K vínu má totiž blízko a k vinařům díky tomu také. „Smrt abstinentům a vegetariánům,“ prohlásil Zeman, když se s pozdviženou sklenkou fotografoval se zástupci vítězných vinařství.

Abstinenti a vegetariáni, ani jedna skupina se Zemana zkrátka netýká. Navzdory cukrovce, kvůli které musel omezit svůj jídelníček. Vínem (či vinným střikem) prezident nepohrdne. Loni spolu s vinaři na Hradě vtipkoval, že by rád nechal hradní hladomornu přestavět na sklípek. Letos pak alkoholismus de facto vyhlásil za svůj životní program a postoj...

Stejně tak si Zeman nenechá ujít ani masité pokrmy, ačkoli hradní mluvčí Jiří Ovčáček na chatu Blesk.cz tvrdil, že nejoblíbenějším jídlem prezidenta jsou „brambory na loupačku s pažitkou“. Jenže co takové jitrničky?

Zeman: Špatné víno pro Pražáky? Dobře jim tak!

Víno je podle Zemana nejkrásnější nápoj. Vinařům při předávání plaket za soutěž Salón vín děkoval. „Kromě blahopřání bych vám chtěl poděkovat za lásku k nejkrásnějšímu nápoji, který na světě existuje. Jsou věci, které se dají dělat pouze srdcem. A když víno neděláte srdcem, tak vyrobíte druhák, který prodáte Pražákům. A dobře jim tak,“ navezl se Zeman pro jistotu i do obyvatel metropole.

Při proslovu také vzpomenul na své „časté návštěvy“ moravských sklípků v době, kdy byl penzistou. „Člověk, který nikdy nenavštívil sklípek, který nikdy neslyšel cimbálovou muziku, není plnohodnotným člověkem,“ poznamenal prezident, který soutěž Salón vín označil za nejnáročnější v Česku kvůli počtu přihlášených vzorků. Při proslovu si však posteskl, že mezi přítomnými není žádná žena a vyjádřil přání, že se snad situace časem změní. Ženy, víno... Na Hradě však u skleničky chyběl ještě ten zpěv! Zeman se všeho naráz dočká již brzy. Na moravské veselce kancléře Mynáře, kterému půjde o víkendu za svědka.

Doporučujeme
altmanova ( 27. února 2015 18:07 )

Co to je pražská kavárna, popiš mi to.

altmanova ( 27. února 2015 18:05 )

Zeman je opravdu hovado všech hovad.

tramping ( 26. února 2015 17:12 )

jamobe :: Bezvadný !!!

tramping ( 26. února 2015 17:10 )

Ale až po Tobě karelhlavaty !!!

tramping ( 26. února 2015 17:09 )

Ale až po Tobě honzo1965 !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa