Novopečená multimilionářka Mavis Wanczyková si los zakoupila ve státě Massachusetts. Loterie ale původně oznámila mylné místo, kde byl tiket prodán. Tvrdila, že to bylo ve Watertownu poblíž Bostonu, kam se ráno ještě před otevírací dobou rozjeli novináři. Později ale vyšlo najevo, že tiket byl prodán v Chicopee, v jiné části Massachusetts. Majitel obchodu, kde byl tiket zakoupen, řekl, že podle kamerového záznamu od pokladny, aby měla být výherkyní žena středního věku, která si sázenku koupila ve středu odpoledne.

Wanczyková, která je z Chicopee, se o výhru přihlásila a objevila se na tiskové konferenci. "O tomhle jsem snívala," řekla a dodala, že už informovala svého zaměstnavatele, že se do práce nevrátí. "První věc, již hodlám udělat, je sednout si a odpočinout si," řekla. Je matkou dvou dětí a vybraná čísla jsou odvozená od dat narození v rodině. O výhře se dověděla ve středu večer, když na cestě z práce o loterii mluvila s jedním hasičem z Chicopee. V tom si uvědomila, že je to ona, kdo vyhrál. Muž prý šel s ní, aby se ujistil, že dorazí domů v pořádku.

Výkonný ředitel loterie Michael Sweeney se za omyl při identifikaci místa výhry omluvil. Řekl že v Massachusetts se kromě tohoto hlavního tiketu prodaly i dvě sázenky, jejichž kupci získají po milionu dolarů. Jeden z nich má být ve Watertownu. Sweeney také řekl, že obchod, který prodal tiket na nejvyšší výhru, dostane 50.000 dolarů. Majitel obchodu Bob Bolduc okamžitě sdělil, že peníze věnuje na místní charitu.

O výherkyni ještě před tiskovou konferencí Sweeney řekl, že je typickou občankou Massachusetts. "Myslím, že zveřejní hezký příběh. Myslím si o ní, že je to velmi tvrdě pracující člověk. Je samozřejmě rozrušená," řekl.

Vylosování se konalo ve středu večer a šťastnými čísly byly 6,7,16,23, 26 a powerballové číslo 4. Šance na výhru byla podle médií jedna ku 292 milionům. Statistici již dříve k Powerballu uvedli, že Američané mají mnohem větší šanci stát se prezidentem Spojených států než vyhrát v této sázkové hře.

Rekordní výhra padla loni v lednu, kdy bylo v banku 1,6 miliardy dolarů (35,4 miliardy korun). Tehdy byly podány tři správně vyplněné tikety.

Výherce si vždy musí rozmyslet, zda si nechá jackpot vyplatit jednorázově, nebo ve formě roční renty. Wanczyková se rozhodla pro první variantu, což znamená, že dostane "pouze" 443,2 milionu dolarů, z nichž po zdanění zůstane 336 milionů. V případě výsluhy je výhra vyplácena celá postupně ve 30 splátkách, které budou daněny jednotlivě.