Klempíř bojuje o život

8. 8. 2005
05:01

Nedbalost se málem stala osudnou 49letému plzeňskému pokrývači. Při letování plechů a svařování asfaltové lepenky se vzňala střecha. Klempíř utrpěl popáleniny na 25 procentech těla.

Okamžitý transport vrtulníkem do popáleninového centra na pražských Vinohradech zachránil o víkendu život 49letému plzeňskému pokrývači. Při letování plechů a svařování asfaltové lepenky mu pod rukama vzplála střecha. Vzplanutí střechy v Železniční ulici bylo tak náhlé, že klempíř nestihl plamenům uniknout. "Pokládal lepenku IPA s polystyrénem a izolace se mu během letování vzňala. V plamenech se rázem ocitlo přes 50 čtverečních metrů střechy," popsal večerní požár mluvčí krajských hasičů v Plzni František Vaško. Plameny vyšlehly kolem půl sedmé večer. Hasiči nasadili tři jednotky. "Dostane se z toho. Popáleniny nejsou na 50 procentech těla, jak uvedla o víkendu osádka záchranky, je to zhruba 25 procent," uvedl lékař z jednotky intenzívní péče popáleninového centra. Léčba bude trvat řádově měsíce. Na střeše vznikla škoda přes sto tisíc korun. "Vinu nese klempíř. Byla to trestuhodná nedbalost," řekl jeden ze zasahujících hasičů.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud