YouTube pohádky jsou nejsnadnějším způsobem, jak pustit vaší ratolesti něco pro ukrácení volné chvíle. Nemusíte nic stahovat, nic půjčovat. Prostě jen kliknete a vyberete.

YouTube pohádky zahrnují kompletně vše. Od mluveného slova přes večerníčky až po celé filmy. Najdete tu výběr z českých i zahraničních produkcí. Jediná věc, kterou je dobré k tomu vlastnit, je takové připojení k internetu, které dovolí načítat YouTube pohádky dostatečně rychle, aby bylo přehrávání plynulé.

YouTube pohádky kvalitně a přehledně

YouTube pohádky můžete vyhledávat jednotlivě podle konkrétního názvu, ale existuje i mnoho již sestavených playlistů. V praxi to znamená, že někdo už vyhledal jednotlivé pohádky a seřadil je za sebe. Vy můžete do takového seznamu jít a přehrát je jednotlivě, nebo tak, jak je uživatel seřadil, jednu za druhou.

Taková věc je velmi užitečná například při kratších seriálových verzích. YouTube pohádky totiž zahrnují i dětské seriály. Chcete-li se například podívat na animovaný příběh čarodějek Witch zahraniční produkce, není nic snazšího než kliknout na jejich kanál. Můžete zadat přehrání celé sekce a jednoduše máte k dispozici kompletní sérii.

Nejsou to ale jen krátké příběhy. YouTube pohádky zahrnují i celé filmové celovečerní celky. Oblíbené české pohádky můžete taktéž najít v již sestavených playlistech a vůbec nevadí, že jedna má klidně i hodinu a půl.

YouTube pohádky po svém a legálně

YouTube nabízí mnoho možností. Když se trochu zorientujete, můžete si vytvářet své vlastní playlisty. Založíte například složku „YouTube pohádky“ a můžete do ní přidávat videa, která mají vaše děti nejraději. Když přijde čas, prostě jen otevřete svou vlastní složku.

Při hledání YouTube pohádky vám samozřejmě může naskakovat otázka, zda je něco takového legální. Můžete být v klidu. Pro vás ano. Nelegální je něco takového šířit. YouTube je specifická šedá zóna a vy pouze využíváte toho, co na web přidali jiní uživatelé. Ovšem pokud byste chtěli nahrát sami něco, co je chráněno autorskými právy, to už by problém byl. Taková videa jsou po nahlášení zablokována.