David Vodrážka se v poslední době dostal do zájmu médií především svým prohlášením, že ODS zvažuje, že bude po státu vymáhat proplacení zmařené volební kampaně. Když se o tomto jeho výroku dozvěděl předseda strany Mirek Topolánek, pronesl, že takový nápad může mít jen blbec z Horní Dolní.

„Nejsem žádnej blb z Horní Dolní,“ říká rozhodně Vodrážka, který ale dodává, že výrok Mirka Topolánka svým způsobem chápe. „Nebylo to šťastné vyjádření, to přiznávám. A protože Mirek Topolánek nejde pro ostřejší výrok nikdy daleko, tak to prostě skončilo, jak to skončilo,“ říká Vodrážka.

Ten ovšem zdaleka není zajímavý jen výše popsanou kauzou. Jako starosta Prahy 13 se Vodrážka řadí mezi nejúspěšnější a nejlépe hodnocené pražské starosty. Vedle toho zvládá se svou manželkou vychovávat své tři děti, bubnuje v rockové kapele a je i vášnivým sportovcem. Je také autorem výroku, který označuje návrh Kaplického knihovny za „chrchel“.

Odpovědi Davida Vodrážky si přečtěte níže:

sledujete superstar? vyhraje aneta galisová? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Musím se zaptat dcery. Já superstar nesleduji, protože na to nemám čas. Ona zná všechny soutěžící, tak se optám. Děkuji za otázky a omlouvám se všem, kterým jsem nestihnul odpovědět. Mějte hezký den. David Vodrážka
Vylezl byste také na Mt. Everest?:-))) (Vaše jméno) 
Dobrý den. Na Mt. Everest bych nevylezl. Přijde mi to dost nebezpečné a není to mým koníčkem.
Co se poslední vládě ODS podle Vás nepovedlo? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Nepovedlo se prosadit více reformních kroků. Zejména v oblasti zdravotnictví a daní. Spravedlivě je však třeba říci, že některé kroky jsme nemohli dokončit. Byla svržena vláda, což ČR v době předsednictví EU obrovsky poškodilo.
Jdete večer na fotbal? POstoupíme? (volič) 
Dobrý den. Na fotbal nejdu. Myslí, že náš postup by se rovnal zázraku. Zázraky se ale někdy dějí.
Proč jste vstoupil do ODS? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Protože jsem pravicově založený.
Co to vaše tetování, kdepak jste k němu přišel? nebylo to ve vězení?.-)))) (Vaše jméno) 
Dobrý den. Tetování mám od dvaceti let. Nechal jsem si jej udělat hned po revoluci v době svých rockerských začátků. Ve vězení to fakt nebylo.
máte prý tři děti - kolik jim je a co dělají? A co je zač vaše manželka? (Vaše jméno) 
Dobrý den. S manželkou jsme 13 let a máme spolu 3 děti. Nejstarší Kačence je 11 let, Davídkovi 6 a Venouškovi 1 rok. Obě starší chodí do základní školy. Stejnou školu jsem dříve navštěvoval já a předtím i moje maminka. Manželka je na mateřské.
Sparta nebo Slavia? (Vaše jméno) 
Bohemka
Přijdete mi, že jste na politiku takový moc slušný. Nepřijde vám? Bylo by hezké, kdyby se slušnost vrátila do politiky... Díky a držte se. (Jana Holánková) 
Dobrý den. Nevím, zda jsem nebo nejsem na politiku moc slušný. Prostě se ji ale snažím slušně dělat. Myslím, že slušnost není slabost. Je to princip, který dodržuji.
Co v překladu znamená název vaší kapely?:-))) (Vaše jméno) 
Dobrý den. V hovorové angličtine "blázni, pomatenci". Slyšel jsem ještě horší překlad, ten však psát nebudu. :-)
Vyhraje ODS volby? Co si myslíteo straně TOP 09? (Vaše jméno) 
Dobrý den. ODS má na to, aby vyhrála volby. TOP 09 je strana, která využívá toho, že lidé chtějí něco nového a jsou znechuceni velkými pol. stranami. Je to strana bez historie s nejasným programem.
Máte svůj profil na Facebooku? využíváte ho? Jaký je váš vztah k internetu? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Facebook používám. Internet beru jako skvělý zdroj informací a perfektní komunikační nástroj. Nic se však nemá přehánět.
Máte doma Barbie?:-))) (Jana) 
Dobrý den. Já ne, ale moje dcera několik:-)
Jaký máte vztah s pavlem bémem? jaký je podle vás primátor? (Vaše jméno) 
Dobrý den. S Pavlem mám velmi dobrý vztah. Cca před hodinou jsem s ním byl na kávě. Jako primátor udělal pro Prahu spoustu dobrých věcí. Buduje se okruh, začne se stavět nové metro.....
byl jste někde na dovolené? nebyl jste třeba v toskánsku? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Byl jsem s manželkou a třemi dětmi autem v Chorvatsku. Toskánsko je prý krásné, ale nikdy jsem tam nebyl.
Jaký je váš oblíbený film? Co třeba Kmotr? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Kmotr je má oblíbená kniha. Z filmů třeba Zelená míle.
Dobrý den, na vašich stránkách jsem se dočetl, že se zabýváte kvalitou života. Co si pod tím má obyčejný člověk představit?  (Karel Málek) 
Dobrý den. Kvalitu života si každý představuje jinak. Někdo chce dobrou práci, někdo dobré vzdělání, pěkné bydlení, zdravou rodinu, čisté životní prostředí etc. Někdy ale zdánlivé drobnosti. Zajít na večeři, projet se na kole, vidět pěkný film. Ze všech těchto a dalších věcí, se skládá kvalitní život. Je na společnosti a politických stranách, aby lidem vytvořili prostor pro "kvalitní život".
Nemáte pocit, že celá kauza kolem Vás a hornídolní byla tak trochu někým uměle vytvořená? (Vaše jméno) 
Dobrý den. Moje vyjádření bylo nešťastné. Jaký to následně nabralo rozměr ale nebyla náhoda.
Co říkáte na návrat Miloše Zemana do politiky? Co si myslíte o Václavu Klausovi a jeho vyhýbavému postoji k Lisabonské smlouvě? Není to ostuda? (Novák) 
Dobrý den. Sám jsem zvědav, s jakým programem Miloš Zeman přijde. Osobně na návraty moc nevěřím. Je jedno, jestli jde o politika, nebo sportovce. Většinou je to zklamání. Co se týká V. Klause, jeho postol k Lisab. smlouvě je dlouhodobě stejný. On ji považuje za špatnou. Já vyčkám do rozhodnutí Ústavního soudu. V Evropě jsme si od začátku roku udělali velmi špatnou vizitku, kterou budeme těžko napravovat.
Proč bych měl volit ODS a nikoliv ČSSD? (Jarda) 
Dobrý den. Protože ODS je strana, která ctí svobodu. Svobodu jednotlivce a minimální zásahy státu. Věřím, že lidem je třeba dát prostor pro jejich tvořivost. Stát vnímám jako "instituci", která má zasahovat do života lidí co nejméně, ale zároveň pomáhá těm, kteří to opravdu potřebují.
jak jste se dostal k hudbě? (Vaše jméno) 
Dobrý den. V první třídě jsem začal hrát na piáno. Ve čtrnácti letech na bicí. Potom celá řada skupin a posledních 20 let skupina Screwballs.
Jak jste se dostal do politiky, diky. (Vaše jméno) 
Dobrý den. V roce 1998 jsem vstoupil do ODS. V r. 2002 jsem byl zvolen starostou Prahy 13 a v roce 2008 1. místopředsedou ODS.
Pane Vodrážko, buďte upřímný. Ten váš nejslavnější výrok o tom, že budete žalovat stát za volby. byla to vaše hloupost nebo šikovnost moderátora? Zlobíte se teď na Xavera, že vás do toho vmanipuloval? Kl. (Klárka Vyškov) 
Dobrý den. Myslím že kombinace šikovnosti moderátora a moje nešikovnost. Na Xavera se nezlobím, dělal jen svoji práci.
Domnívám se, že kampaně, které dělají politické strany jsou zbytečné. Každý normální člověk ví, koho bude volit a nějaké bilbordy a reklama na tom nemohou nic změnit. Jsou to vyhozené peníze, a že by vám měl něco platit stát je k smíchu. V tom souhlasím (výjimečně) s panem Topolánkem. (JJ) 
Dobrý den. Peníze za kampaň by stát stranám doplácet neměl. Bylo to nešťastné vyjádření. Nesouhlasím s Vámi, že jsou kampaně zbytečné. Nejsou a dokládá to celá řada odborných studií.