Speciální barvy na vajíčka, samolepky a další pomůcky jsou sice praktické, při zdobení se však hravě obejdete i bez nich. Stejně tak nemusíte ovládat náročné umělecké techniky ani trávit malováním vajec mnoho hodin, abyste svůj domov ozdobili překrásnými kraslicemi.

Lepidlo je základ

Zamyslete se nejprve, co máte doma, k dekoraci se bude hodit téměř cokoli, co barví. Pokud najdete lepidlo, vaše možnosti se tím rozšiřují. Pokud rádi tvoříte bytové dekorace, šijete nebo se věnujete floristice, určitě máte už teď spoustu nápadů, jak vajíčka ozdobit

 

1. Pomocí fixů

Autor: Shutterstock.cz

Na vejce použijte fixy a značkovače, pomocí kterých na vajíčkách vytvoříte veselé obličeje nebo klidně i složité vzory.

2. Ubrousková technika

Autor: Shutterstock.cz

Především vyfouknutá vajíčka rychle ozdobíte ubrouskovou technikou. Nejlépe použijte obrázky z ubrousků s jarní tematikou, ale dobře budou vypadat i jakékoli květinové motivy, ptáčci apod.

3. Provázky a knoflíky

Autor: Shutterstock.cz

Na vajíčka také můžete lepit různé provázky. Vejce jimi zkuste celé omotat nebo je použijte jen na libovolnou část. Z výbavy na šití se budou hodit také různé prýmky, hadovky i sutašky. Vajíčka jde ozdobit i přilepenými knoflíky.

4. Se zbytky látek

Autor: istock.cz

Využijete i zbytky látek, které se dají na vajíčka opět lepit nebo se dají použít jako stuha pro převázání. Různé ozdobné mašličky nebo třpytivé kamínky a korálky se hodí.

5. Pomocí papírů

Autor: istock.cz

Vajíčka rychle polepíte i papírovými motivy vystříhanými z barevných či vzorovaných papírů. Práci urychlí ozdobné raznice, ale pěkných výsledků dosáhnete i s drobnými kolečky, která vyrobíte kancelářskou děrovačkou. Vajíčko potřené lepidlem v nich lze obalit.

6. Rýže, koření Aneb co dům dal

Autor: Shutterstock.cz

Další originální nápad: Vejce potřete lepidlem a obalte v různých kuchyňských ingrediencích, zkuste rýži, pohanku či koření.

7. S barvami

Autor: Shutterstock.cz
Tempery a akrylové barvy můžete použít i na velikonoční vajíčka.