Praha bude v pátek 22. a sobotu 23. června bez nadsázky plná hvězd. Na třetím ročníku Metronome festivalu na holešovickém Výstavišti se totiž představí takové legendy jako zakladatel známých Velvet Underground John Cale nebo frontman kapely Talking Heads David Byrne.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci modernější hudby. Ti se mohou těšit například na vystoupení britského písničkáře Toma Odella nebo kapely Massive Attack či Chemical Brothers.

Tisíce fanoušků nepřijdou ani o ukázky české hudební scény. Představí se například zdejší stálice Umakart nebo rappeři z Prago Union. Své třicátiny na pódiu na festivalu oslaví kapela Tata Bojs a po dvaceti letech se k neoficiálnímu comebacku sejde kapela Sexy Dancers.

Konec dlouhého přecházení mezi koncerty

Přecházení mezi dvěma hlavními scénami by mělo být komfortnější. Ta vedlejší bude o něco blíž k té hlavní. „Hlavní scéna je umístěna do písmene L v Křižíkově pavilonu B a C. Tohle jsme zachovali z loňského roku,“ vysvětloval Martin Voňka, producent festivalu, že je umístění hlavní stage voleno tak, aby příliš nerušilo Pražany. 

Video
délka: 04:31.64

Producent Metronome Festivalu Prague Martin Voňka o novinkách letošního ročníku Eva Fornálová

Zájem o koncerty je opravdu obrovský. Pořadatelé počítají s 15 až 20 tisíci návštěvníky. „Prosíme, aby návštěvníci nenechávali příchod na poslední chvíli před koncertem,“ upozorňoval Voňka na možné tvoření velkých front. 

Organizátoři se snaží vše podchytit, aby byli všichni spokojení. „Počítáme, že třetina lidí přijede ze zahraničí, třetina z Česka a třetina z Prahy,“ uvedl za organizátory David Gaydečka. Parkovací místa pro diváky se ještě domlouvají. Pořadatelé nechtějí, aby návštěvníci obsadili stání rezidentům. 

Změny v MHD:

S městskou hromadnou dopravou už to je jasnější. V pátek i v sobotu vždy od 14 do 22 hodin bude zřízena speciální tramvajová linka číslo 40, která svou trasou Výstaviště Holešovice, Nádraží Holešovice, Palmovka, Karlínské náměstí, Florenc, Vltavská a Výstaviště Holešovice propojí festivaly United Islands a Metronome.

„V případě potřeby bude posílen provoz metra C ze stanice Nádraží Holešovice směr Háje (do centra), především těsně před jeho půlnočním ukončením. Provoz metra se neprodlužuje,“ sdělila Aneta Řehková z dopravního podniku. Jelikož festival trvá až do noci, počítejte s posílením nočních tramvají číslo 93 a 94, které směřují do centra města.

Takto bude vypadat areál.
Takto bude vypadat areál.
Autor: Eva Fornálová

Novinky na festivalu

Třetí ročník chce být zase o něco lepší než ten předešlý. Letos se tak návštěvníci mohou těšit například na malé obývací pokoje, kde si budou moci poslechnout hudbu jako doma na gauči. V neposlední řadě je letošní velkou novinkou bezhotovostní placení.

RFID náramky jako vstupenka i peněženka

Metronome festival se svými vstupenkami zařadí po bok takových festivalů, jako je Coachella, Tomorrowland nebo český Brutal Assault. Svým návštěvníkům totiž poprvé představí cashless technologii umožněnou použitím RFID čipů na vstupenkových náramcích.

Ty návštěvníkům nejen umožní vstup do festivalových prostor, ale zároveň budou fungovat i jako peněženka. Lidé tak budou moci nechat hotovost doma. Přímo na festivalu jim poslouží pouze k tomu, aby si ji na určených dobíjecích stanicích nahráli na náramky.

Co potřebujete vědět o RFID náramcích

 • Slouží jako vstupenka i peněženka
 • Na festivalu si bez jejich „nabití“ nic nekoupíte
 • Nabít je můžete přímo na festivalu u dobíjecích stanic
 • Nabít hotovost můžete i dopředu na internetových stránkách festivalu
 • Pokud vám peníze dojdou, můžete si dobít další jak na místě, tak přes internet
 • Svůj účet můžete propojit i s platební kartou, pomocí které se bude automaticky dobíjet
 • Platíte jednoduchým přiložením náramku ke čtečce
 • Platba je zabezpečená a šifrovaná (má bankovní certifikát Common Criteria EAL3 +)
 • Nevyčerpané peníze se vám vrátí na účet
 • Pokud si čip dobijete až na místě, musíte si o jejich vrácení zažádat na internetových stránkách
 • Minimální vrácená částka je 50 Kč + 50 Kč manipulační poplatek (zůstatek musí být alespoň 100 Kč)

Kde: Výstaviště Praha-Holešovice
Kdy: 22.-23. června 2018
Za kolik:  2 190 Kč Stání / 2 dny dospělý, 1 190 Kč Stání / 2 dny junior (12-18 let), 2 990 Kč Sezení / 2 dny dospělý, 1 390 Kč Stání / 1 den dospělý, děti do 11 let včetně a výšky 140 cm zdarma

Video
délka: 01:37.52

Primátorka Krnáčová k festivalu Metronome a hlavní hvězdě Iggy Popovi Jaroslav Polák

O dalších hudebních festivalech v Česku se dočtete ZDE

Fotogalerie
28 fotografií