Mužem, který první promluvil o zneužití Spaceym, je herec Anthony Rapp (46), který nyní září ve sci-fi seriálu Star Trek: Discovery. Serveru Buzzfeed News řekl, že v roce 1986, když mu bylo pouhých 14 let a Spaycemu 26, byl pozván ke slavnému herci domů na party. Na konci večírku, když měl být Spacey viditelně opilý, ho podle Rappa odnesl do postele.

Zvedl mě, jako ženich zvedá nevěstu, když ji přenáší přes práh společné domácnosti. Nejdříve jsem se nijak neošíval, protože jsem nevěděl, co se to děje. Pak si na mě lehl. Pokoušel se mě svést, bylo mi jasné, že mu jde o sex,“ prohlásil otevřeně. Sám Spacey na toto obvinění reagoval výmluvně na Twitteru.

Spacey: Nic si nepamatuji

Upřímně si to nepamatuji. Pokud jsem se skutečně choval tak, jak popisuje, dlužím mu nejhlubší omluvu za hrubě nevhodné opilecké chování,“ napsal. Spacey, tou dobou ještě nepřiznaný homosexuál, se rozhodl reagovat velmi špatně. V reakci na obvinění šel s pravdou o své orientaci ven.

Měl jsem vztahy s muži a ženami. Miloval jsem muže a romanticky jsem se s nimi sblížil během svého života. Nyní jsem si vybral žít jako gay,“ uvedl v prohlášení. A tím si na sebe upletl bič. Svět ho odsoudil, že se odhalením své orientace snaží zamaskovat skandál.

Maskuje orientací pedofilii?

Slavní herci a gayové Billy Eichner a George Takei se ostře ohradili proti jeho chování s tím, že spojuje akorát opilecké chování s homosexualitou. Je však nutné si uvědomit, že Spacey se pokusil mít sex s dítětem! A je naprosto jedno, jaká je jeho sexuální orientace. To, co udělal, je neomluvitelné. Má nebo měl pedofilní touhy?

Rappovo obvinění rozpoutalo hotový uragán, ze kterého se Spacey ještě nedostal a možná nikdy nedostane. Začátkem listopadu ho obvinil také herec Roberto Cavazos. Podle něj si hollywoodská hvězda zvala mladé herce, aby si s nimi promluvila o jejich kariérách. „Stačilo, když mladému muži bylo pod třicet, a pan Spacey nás klidně osahával,“ prohlásil Cavazos.

Tím však skandál ještě neskončil. S obviněním přišli další a další muži. Naposledy to byli členové anglického divadla Old Vic, kde Spacey působil. Obtěžovat v něm měl nejméně 20 herců. Ještě před nedávnem uznávaný herec proto nastoupil do terapeutického centra, kde se snaží dostat svou sexuální závislost pod kontrolu.

Konec hvězdy?

Spacey platil za hollywoodskou jedničku. Za své výkony před kamerou dostal dva Oscary – jednoho za vedlejší mužskou roli v kultovní kriminálce Obvyklí podezřelí, druhého za hlavní mužskou roli v dramatu Americká krása. Po odhalení skandálu ale začala jeho kariéra upadat a upadat.

Společnost Netflix s ním ukončila spolupráci a poslední sedmou sérii populárního seriálu Dům z karet natočí bez něj. Následně se režisér Ridley Scott rozhodl, že veškeré natočené scény se Spaceym vystříhá ze svého nadcházejícího snímku Všechny prachy světa. Problémového herce v roli průmyslníka Jeana Paula Gettyho nahradil legendární Christopher Plummer.

Vše o skandálu Kevina Spaceyho čtěte na Blesk.cz zde >>>

Fotogalerie
27 fotografií