Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno 21°C

Ztracená Anička: Utopila se? Policie pátrá ve Vltavě

Autor: ČTK, Jan Jedlička - 
9. prosince 2010
13:00

Hladina Vltavy šla uměle dolů a policie vyrazila znovu pátrat po ztracené Aničce (9) do řeky. V akci je od osmi hodin ráno několik člunů, potápěči, poříční oddíl a vrtulník.

Policisté od čtvrtečního rána prohledávají v okolí pražské Troji řeku Vltavu a pátrají v ní po devítileté Aničce Janatkové. Povodí Vltavy kvůli tomu snížilo hladinu řeky. "V pátek už by ale měla být opět na původní úrovni," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Policisté mají tedy na pátrání ve Vltavě jen jeden den.

V kolik hodin akce skončí, se neví a záleží také na vývoji počasí. "Kriminalisté začali kolem 08:00 a do akce byli nasazeni potápěči, čluny poříčního oddílu a vrtulník," upřesnila policejní kroky mluvčí.

Nejde o "žhavou stopu"

Policie požádala povodí o snížení hladiny před několika týdny. Bylo prý na společnosti, kdy hladinu sníží. Při čtvrteční policejní pátračce tedy podle Zoulové nejde o "žhavou stopu", ale o standardní postup.

Anička Janatková byla naposledy spatřena 13. října odpoledne při cestě ze školy v pražské Troji. Okolnosti dívčina zmizení jsou nejasné, ale policie má podezřelého, který je na svobodě. Rodiče dívky nabídli veřejnosti finanční odměnu 3,5 milionu Kč za stopu vedoucí k nalezení jejich dcery.

Příležitosti se chytily lidské hyeny, které rodičům posílaly výhružné sms, aby jim zaplatili, jinak Aničce ublíží. Policie je dopadla. Stovky policistů Aničku opakovaně hledaly v Troji i na dalších místech hlavního města a v jejím okolí.

e.44 ( 10. prosince 2010 16:51 )

To nebylo přeřeknutí. Já to slyšela i s vysvětlením: Při rozkladu lidského těla se uvolňuje teplo, které je termovize schopná zachytit.

letajici_svec2 ( 9. prosince 2010 22:42 )

no mne tahle kauza pripada velice zvlastni v tom, ze stale patraji, ale verejnost jakoby nema nic vedet. Pripada mi to, ze Policie chce nabudit dojem profesionality, ale ve skutecnosti tapou. Jinak s tou rekou to byl prvni profesionalni krok, ale meli to udelat v prvnich dnech. Mne by treba zajimalo jestli nezmizel z okoli Anicky nejaky clovek, ktery s ni byval ve styku. Kazdy mysli, ze pedofil hned vrazdi, ale mohl to byt vysinuty dospeli clovek, ktery Anicku mohl milovat pedofilni laskou a proste ji vylakal na cestu buhvi kam. Batoh mohl byt jen zmatecna indicie.

kacota ( 9. prosince 2010 22:15 )

prečo by Anička schovala batoh pod kamen? ved Ota priznal, že batoh si ukryl pod desky on ! Otázka je, kde ho našiel, lebo túto informáciu tu ešte nikto nikdy neuviedol...či ho našiel padnutý na ceste, zahodený v jarku, ukrytý v lístí a on si ho ukryl ešte lepšie sám pre seba...ja už 2 mesiace čakám ,kedy sem kto dá, 1.kde presne skončila stopa Aničky odvtedy ako sa rozišla s kamarátkami...a 2.kde Oto našiel batoh...o bunde schválne nepíšem, pretože sa to stále uvádza rozne...láhev s pitím ano, ale bunda LEN podla niektorých zdrojov..

letajici_svec2 ( 9. prosince 2010 18:43 )

mohla jit s kamaradkou k Vltave, spadla do vody a ona utekla a ze strachu nemluvi.Jedina mozna, ale chaba hypoteza.

e.44 ( 9. prosince 2010 17:18 )

Nenašli jí. Přesně jak jsem předpokládala. Akce už skončila v 13 : 00, přesně v době, kdy se tu objevil tenhle "aktuální" článek.

Zobrazit celou diskusi