Gross před smrtí přišel o 16 milionů! Pochybně získané bohatství postupně mizelo

Autor: zp - 
19. dubna 2015
16:44

Stanislav Gross (†45) sice kdysi zářil, pak ale brutálně zkrachoval. Kvůli neprůhledným finančním transakcím a děravé argumentaci o tom, jak k penězům díky strýci Vikovi přišel.

Známý pražský makléř Daniel Kotula, spolumajitel RE/MAX Center a Grossových investic Blesku řekl: „Ani jedna z koupí Stanislava Grosse se nedá považovat za dobrou investici. Z drtivé většiny šlo o osobní potřebu pseudoluxusu, a to u prvního bytu na Barrandově, domu ve Slivenci a bytu na Smíchově. Nemovitosti kupoval za tržní ceny v době, kdy ceny byly velmi blízko cen na vrcholu realitní bubliny.“

V případě dnešního prodeje by tedy po očištění od investic, daně z převodu nemovitosti a případné provize realitní kanceláři došlo k citelné ztrátě, až 20 procent.

Restaurace v Hlubočepích

Roku 2010 se přišlo na to, že Grossovy zajímají také restaurační služby. Tehdy koupili za 21 milionů luxusně zrekonstruovaný statek v pražských Hlubočepích nedaleko Prokopského údolí. Jeho součástí je také restaurace Černý kohout. Dnes v katastru adresa figuruje jen u manželky Šárky. Původně se restaurace otevírala pouze na objednávku, dnes už se v ní za lidové ceny nají každý.

Původní cena: 21 000 000 Kč

Prodělek: 1 200 000 Kč

Finanční nouze donutila Grossovy otevřít restauraci všem.Finanční nouze donutila Grossovy otevřít restauraci všem. | Foto Nedělní Blesk – Pavel Hofman

Byt na Barrandově

Na tehdejšího premiéra Stanislava Grosse praskla roku 2005 nepříjemná věc – novináři odhalili, že si koupil na pražském Barrandově byt za 4,3 milionu korun. Do bytu ještě nechal vsadit bazén za nejméně 750 tisíc korun. Dohromady šlo o peníze, které vzhledem ke své kariéře v politice a příjmům prostě mít nemohl.

Gross přišel s příběhem, že mu 1,2 milionu půjčil dnes již legendární »strýček Vik«. Ale ouha! I on přiznal, že na to neměl a že si na půjčku musel půjčit. Ve finále se ke sponzorování bydla rodiny Grossových přihlásil bývalý novinář Rostislav Rod, aby pak směnku prodal za 900 tisíc a ta byla následně spálena – to aby se neprodlužoval hon na premiéra, který se zatím bránil všemi prostředky.

Původní cena: 4 300 000 Kč

Prodělek: 860 000 Kč

Byt v tomhle domě ho stál kariéru i pověst.Byt v tomhle domě ho stál kariéru i pověst. | archiv Blesku

Dům ve Slivenci

Ve stejnou dobu, jako koupili Grossovi byt na Floridě, investovali také do vysněného rodinného domku v Praze-Slivenci a ten je stál zhruba 14 milionů korun. Rekonstrukce, která trvala několik let, z něho ale udělala polohaciendu s odhadovanou hodnotou 40 milionů. Právě v tomto domě prožila rodina Grossových nejšťastnější a také nejsmutnější chvíle. Z jeho vnitřku se totiž posledních několik měsíců Gross zřejmě nehnul a pod neustálým dohledem pečovatelů zde také naposledy vydechl.

Původní cena: 14 000 000 Kč

Prodělek: 2 800 000 Kč

V této moderní haciendě Gross zemřel.V této moderní haciendě Gross zemřel. | archiv Blesku

Dům na Proseku

Po kauze barrandovského bytu se provalila další. Paní Šárka, respektive její firma, koupila obytný dům na pražském Proseku za takřka 6 milionů korun. Okolní domy pak skoupila kamarádka Grossové Libuše Barková (proslulá tím, že v jednom z jejích domů v Nuslích sídlil nevěstinec a že se znala s kmotrem Mrázkem) a obě tam chtěly luxusní bytový komplex. Grossová podobně jako její manžel trvala na »čistotě« své investice. Na dům si vzala bankovní půjčku.

Původní cena: 6 000 000 Kč

Prodělek: 1 200 000 Kč

Z tohohle a okolních domů chtěla Grossová mít bytový komplex.Z tohohle a okolních domů chtěla Grossová mít bytový komplex. | archiv Blesku

Byt na Floridě

Roku 2008 se zjistilo, že kapsa rodiny Grossových je pořádně napěchovaná bůhví čím. To když Šárka Grossová koupila byt na Floridě v luxusní čtvrti Aventura v zátoce Hidden Bay. Barevný bytový objekt obsahuje bazén, lázně, posilovnu či tenisový kurt. V posledních letech už tam kvůli Grossově nemoci na dovolenou létaly pouze manželka a dcery. Užívat si sluníčka, anonymity a také pilovat angličtinu. Cena téhle »jazykové dovolené«? 13 milionů korun. A opět investice, která se spíše nevyplatila. Tržní hodnota bytu totiž podle místního katastru v průběhu let klesla pod polovinu.

Původní cena: 13 000 000 Kč

Prodělek: 6 000 000 Kč

Hidden Bay na Floridě: Pro boháče náhrada chalupy.Hidden Bay na Floridě: Pro boháče náhrada chalupy. | archiv Blesku

Byt na Smíchově

A kde Gross investoval naposledy? Na pražském Smíchově, kde koupil byt o devadesáti metrech čtverečních za necelých 5 milionů korun. S manželkou si na něj vzali hypotéku a Gross tam pracoval ve vlastní advokátní kanceláři. Ke konci života se tak osamostatnil. Vznikly zde první fotografie Blesku dokládající, že je na tom zdravotně velmi špatně.

Původní cena: 5 000 000 Kč

Prodělek: 1 000 000 Kč

Zvenčí nic moc, uvnitř Grossova advokátní kancelář.Zvenčí nic moc, uvnitř Grossova advokátní kancelář. | archiv Blesku

Video Jak šel čas s Grossem: Od princátka české politiky k boji o život. - Tomáš Polák, Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lalia ( 21. dubna 2015 13:38 )

Nevím proč se tak důkladně zajímáte o majetek Grosse.Ještě ani není pohřbený.Každá nemovist ztrácí,nebo nabývá na ceně,podle okolností,to ví snad každý.Proč nás tady neseznamujete tak důkladně s majetkem třeba Topola,Kalouska,Vondry , Bendy P. a dalších.To by bylo jiné pokoukání To,že dcera Grose šla zpívat ne do baru,ale do divadla je profesionální ,Petr Janda,když mu zemřel syn Petr ještě ten den zpíval a odehrál koncert.Nebuďte tak zlí.

luski ( 20. dubna 2015 04:55 )

 Běžte už někam s tímto doby.kem !

tomik007 ( 20. dubna 2015 00:30 )

LEHCE NABYL - LEHCE POZBYL - kolotjukuv mesec byl ovsem asi podstatne hlubsi - tech 100 mega bylo jen tak na oko, aby se nereklo.... tahle parta nebyli zadny troskari a nulama se u nich nikdy nesetrilo.

jiznicechy ( 19. dubna 2015 23:56 )

Vždyť té starší je 17, umírá tatínek a ona večer před jeho smrtí zpívá v baru Solidní jistota. Objevilo se to ihned v první zprávě o jeho skonu - potom Blesk ten článek zcela přepsal, pouze na pár údajů. Maminka by se asi měla zamyslet - tatínek jim zemře jen jednou.

lo2f ( 19. dubna 2015 23:03 )

Ta restaurace Černý kohout u Prokopského údolí je krásný prostor. Bydlím kousek, párkrát jsme tam byli ale kuchyně hrozná a totéž obsluha, působilo to dojmem že to funguje jen jako pračka špinavých peněz. Asi dva roky už jsem se tam neodvážil. Možná se to už změnilo, pokud ne tak teď snad bude naděje

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud