Chcete zhodnotit své peníze nebo pořídit svým dětem bydlení? Nejbezpečnější formou zhodnocení úspor je právě koupě bytu. Nepřináší sice okamžitý zisk, jako tomu může být v případě nejrůznějších spekulací, jde ovšem o investici dlouhodobou, ze které mohou mít užitek i další generace. Pokud se nemovitost efektivně využívá, tak navíc neomezí ani rodinný rozpočet. Náklady na její pořízení i provoz je totiž možné z velké části pokrýt z inkasovaného nájmu. „Investiční byty zaručují nejen bezpečnost vložených peněz, ale také jistý a předvídatelný příjem z nájmu, stejně jako bezstarostnost. V případě dobře zvolené nemovitosti nájemci v bytě bydlí roky, a po celou dobu tak není třeba se o nic starat,“ potvrdil Tomáš Pardubický, generální ředitel developerské společnosti FINEP.

Kdy investovat? Nikdy nebyla lepší doba

Pokud se chystáte pořídit byt, na kterém byste ještě vydělali, pak právě teď je nejlepší doba. Jednak je na trhu z čeho vybírat a hlavně, ceny bytů jsou stále na velmi dobré úrovni. Díky nízkým úrokům můžete sehnat i výhodnou hypotéku.  Šance ovšem existuje i pro ty, kteří hypotéky nechtějí.

Bojíte se zadlužit? Pak volte družstevní bydlení

Pokud máte strach vzít si hypotéku nebo hrozí, že ji z nějakého důvodu nezískáte, můžete své peníze uložit do družstevního bydlení. To nevyžaduje složitý proces vyřízení hypotéky, majitel není nikde veden jako dlužník. Jako vlastník bytu tak jen v podobě měsíčního „nájemného“ splácíte svůj družstevní podíl. „Díky moderní formě družstevního bydlení lidé dosáhnou i výrazně lepší ceny za služby, což pomáhá optimalizovat náklady na pronajímaný byt a zvyšuje reálně hodnotu výnosu z investice,“ dodal odborník. V Praze je možné si družstevní bydlení vybrat například v lokalitách Prosek a Stodůlky.

Výhody jsou nesporné

+ Nejjistější a nejbezpečnější dlouhodobá investice, která jednou může přijít vhod!

+ Vhodná forma zhodnocení peněz i pro ty, kteří hledají bezpečnější alternativu     k investicím do akcií, dluhopisů, fondů a jiných komodit.

+ Jisté zhodnocení výnosů.

+Bezstarostnost takové investice