Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Dienstbier se vzepřel vedení ČSSD: Zemana volit nebudu!

Dienstbier prý nemůže volit někoho, kdo je napojený na pražské podsvětí
Dienstbier prý nemůže volit někoho, kdo je napojený na pražské podsvětí  (Autor: ČTK)
Autor: ljš - 
16. ledna 2013
11:45

Neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier (ČSSD) ve své kampani dlouhodobě kritizoval Miloše Zemana za jeho styky s pražskými kmotry, teď odmítá toto všechno popřít a podřídit se doporučení, které svým voličům dalo vedení sociální demokracie. Na opačné straně barikády zase poruší doporučení ODS volit Karla Schwarzenberga Boris Šťastný.

"Považuji za nemožné, abych se v kampani vymezoval na slušnosti, abych upozorňoval na to, co je spojeno s Milošem Zemanem, například napojení na pražskou mafii, přes pana Šloufa na pana Hrdličku, napojení pana Mynáře na exekuční byznys pro pražský Dopravní podnik, a pak najednou dal doporučení volit takového člověka. Pro mě je Miloš Zeman naprosto nepřijatelný," řekl Jiří Dienstbier v rozhovoru pro Mladou Frontu Dnes.

Ono "jednomyslné" rozhodnutí, jak ho na tiskové konferenci po prvním kole přímé volby prezentoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, asi tedy není tak stoprocentní, jak to vypadalo. Dienstbier a s ním i část dalších sociálních demokratů se obává toho, že by se Zeman v případě svého zvolení snažil stranu rozštěpit, aby se pomstil za své nezvolení v prezidentské volbě v roce 2003.

Dalším argumentem pro Dienstbiera je také to, že Zeman podle něj rozhodně není představitelem levice. "Přispěl s přeběhlíky ke vzniku Topolánkovy vlády, pomohl ke vzniku Nečasově vládě tím, že odebral hlasy levici v posledních sněmovních volbách. Zemanovy praktické kroky jsou v rozporu s tím, co prosazuje," vysvětlil.

Šťastný volí Miloše

Zcela jednotní ovšem nejsou ani poslanci ODS. Doporučení vedení strany volit Karla Schwarzenberga rozhodně poruší vlivný pražský politik Boris Šťastný, který hodlá volit Miloše Zemana. "Z obou kandidátů ho vnímám jako méně levicového, jako ekonoma, který by v době složité ekonomické situace v zemi mohl mít rozumné pochopení pro různé návrhy, které mají ekonomiku nastartovat," řekl serveru iDnes.cz.

 

 

solochov ( 20. ledna 2013 19:50 )

Doteď jsme mu celá rodina fandila, ale když bude volit blekotu knížete, padl u nás na dno....

arcaben ( 17. ledna 2013 17:15 )

Uražená ješitnost se ozvala...co čekat od čecho-američana?!

thunderfart ( 17. ledna 2013 15:41 )

přesně tak

MILESM ( 17. ledna 2013 06:34 )

AT VYSTOUPI Z CSSD.NEZRALÝ MLADÍČEK BYL ŠPATNÝ KANDIDÁT NA PRESIDENTA.MÁ JENOM JMÉNO PO OTCI SÁM ZATÍM NEUDĚLAL NIC.

dsmann ( 16. ledna 2013 19:36 )

Kdyby měli všichni dobrou paměť jako ty a všechny informace, Zemana by volili jedině gauneři, takhle jim v tom bohužel pomáhaji pitomci.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud