Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Proč kníže spí?! Předložil Blesku lékařskou zprávu. A teď Zeman...

Autor: psch - 
16. ledna 2013
05:01

Dva prezidentští kandidáti se příští týden poperou o Pražský hrad. Oba dva jsou vystaveni velkému tlaku veřejnosti, určitá skupina lidí si z nich na internetu utahuje. Jedním z probíraných témat je zdraví. Karel Schwarzenberg (75) už lékařskou zprávu předložil – přečtěte si ji, řada je teď na Miloši Zemanovi.

To, že jeden z těchto dvou kandidátů obsadí Hrad je téměř jisté – tedy pokud se kandidatury sami nevzdají (pak by byli do volby zařazeni Jan Fischer a Jiří Dienstbier, kteří po prvním kole skončili na třetím a čtvrtém místě). Ale jestli těch pět let zvládnou vládnout, na to se ptá spousta lidí.

Pětasedmdesátiletý Karel Schwarzenberg svoji lékařskou zprávu již předložil. Píše se v ní, že je kníže dlouhodobě sledován a krom bolesti zad ho vlastně nic netrápí. A to ani srdce, jehož operaci v minulosti prodělal. Zprávu o Schwarzenbergově fyzickém stavu podepsal doktor Svoboda z I. lékařské fakulty UK v Praze.

Přepis zdravotní zprávy

Jmenovaný je dlouhodobě pravidelně sledován pro stav po aplikaci aortální bioprotézy pro kombinovanou aortální vadu s převahou aortální stenózy (únor 2008). Dále je léčen pro arteriální hypertenzi, která je plně při léčbě korigována. Pacient se cítí velmi dobře, je plně kardiopulmonálně kompenzovaný a až na intermitentní bolesti páteře na podkladě vertebrogenního algického syndromu je prakticky bez potíží a jeho klinický stav je plně stabilizovaný, takže zvládá bez problému i velkou zátěž spojenou s jeho aktuálními pracovními povinnostmi.

Na řadě je Zeman

Kníže už se předvedl a Hrad zvládne. Na řadě je ale Miloš Zeman. Nedávno prodělal operaci šedého zákalu, kdy musel dlouhou dobu nosit černé brýle – k dokonalosti by mu scházela už jen bílá hůl. V minulosti se podrobil operaci palce u nohy a v nemocnici byl i s ledvinami. Co do počtu operací má asi lepší skóre, než jeho soupeř.

raadim ( 22. ledna 2013 22:40 )

Český volič byl vžycky trochu trouba a házení špíny na oponenty je bohužel pořád v kursu. Ať to dopadne jakkoli budeme míti prezidenta jakého si zasloužíme. Já dám na doporučení Zemana (švédský model) šlechtic na hradě a dole pohlídaná vláda

ametka ( 19. ledna 2013 11:19 )

Také naprosto souhlasím

a-z- ( 18. ledna 2013 14:58 )

Máš recht. Zeman je úplně stejnej egoista jako Vašek Klausů...

aronak ( 18. ledna 2013 10:00 )

Klaus ani Havel určitě také žádné lékařské zprávy nedávali. A pokud bude prezident nemocný, jistě, jako Havel, se mu dostane nejlepší péče od nejlepších lékařů. Pokud jsou 2 kandidáti na prezidenta důchodového věku, pak voliči nemají velký výběr si vybrat mladšího kandidáta. Musí volit jiné hlediska - v tomto případě budou zvažovat menší zlo.

kajina ( 17. ledna 2013 13:36 )

Typický volič Schwarzenberga - historicky nevzdělatelný a sobecky zaslepený trouba, který neví nic o rakouské šlechtě, církevních restitucích, Benešových dekretech a slibech sudetským Němcům. Vlastizrádce se zase hlásí jen ke zrádci. Seznam našich " umělců " pod Tříkrálovou výzvou otištěnou v MF dnes se hodí na seznam 5. kolony v Česku před 2. světovou válkou - pokud Vám to vůbec něco říká -

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud