Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Prezidentská antikampaň: Tchán knížete obdivoval Hitlera, Zeman je ruský špion

Oba prezidentští kandidáti antikampaň odsuzují
Oba prezidentští kandidáti antikampaň odsuzují  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: oj - 
15. ledna 2013
15:19

Kampaň pro druhé kolo prezidentských voleb ještě ani nezačala a internet pomalu zaplavují útoky pod pás. Karlu Schwarzenbergovi vyčítají nacistickou minulost otce jeho manželky, Zeman je prý ruský agent a loutka podsvětí.

Manželka Karla Schwarzenberga je ze šlechtického rodu Hardeggů. Její otec Johannes má černou minulost. „Můj otec byl nacista,“ říká nyní otevřeně Therese ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouské novinářky Barbary Toth.

V textu, který nyní koluje na sociálních sítích stojí že hrabě Johannes Hardegg patřil k přívržencům Adolfa Hitlera. Záhy prý vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera SA.

Odpůrci Schwarzenberga, kteří tuto informaci šíří, úmyslně vynechávají jednu podstatnou maličkost. Otec prezidentského kandidáta byl velký vlastenec. Těsně před válkou se postavil za prezidenta Beneše a aktivně bojoval proti nacistům. Právě kvůli tomu jim byl také obstaven majetek.

Zeman a Rusko

Jakmile bude zvolen za prezidenta Miloš Zeman, otevře hned na třetím nádvoří Hradu benzínku firmy Lukoil, říkají odpůrci Miloše Zemana. Prezidentský kandidát ale několikrát odmítl, že by byl financován z východu. „Nejsem ruský agent a od Lukoilu jsem nedostal ani rubl,“ prohlásil s tím, že i kdyby ho Lukoil financoval, nebylo by na tom nic špatného.

Jiří Dienstbier zas po prohraném prvním kole řekl: „Rozhodně ale nemůžu podpořit Zemana kvůli jeho napojení na pražskou mafii a Miroslava Šloufa. K volbám půjdu a nějak se rozhodnu. Pro občany může ale být východiskem i prázdný hlas.“

 

vrtajzub ( 20. ledna 2013 15:29 )

tomík -

f.ch. ( 20. ledna 2013 12:07 )

To bede asi tím, že žádnej nácek není

kendyvilli ( 20. ledna 2013 02:29 )

Jak toho nácka a sudeťáka může volit i Svěrák nebo Forman, to nepochopím. Vždyť obzvlášť druhý jmenovaný si od nácků vytrpěl svý...

kendyvilli ( 20. ledna 2013 02:11 )

Tak se konečně roztomile žbrblající dědeček prokecnul! Je to prostě zakuklenej sudeťák... Kdo ho ještě po tomhle může může volit!? Češi, copak jsme sebevrazi?!

doktorka6 ( 19. ledna 2013 21:57 )

Přestaňte se dohadovat a poslechněte si toto: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud