Šokující zjištění o rodině nového velitele ukrajinské armády. Syn Syrského na straně Ruska

Autor: DVL, swp - 
21. února 2024
19:55

Na internetu začalo kolovat video s nevlastním synem nově zvoleného ukrajinského velitele ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandra Syrského – Ivanem Syrským. Ten přebývá v Austrálii, kde na ruském konzulátu poblahopřál Rusku k okupaci Avdijivky, zatímco měl na sobě papachu a triko s nápisem Z.

Nevlastní syn nového hlavního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandra Syrského z prvního manželství podporuje Rusko z Austrálie.

Velitelův nevlastní syn Ivan Syrskyj má na sobě ve videu čepici papacha, kterou nosívají ruští kozáci, a také tričko s ruským nápisem Z. Řekl, že se modlí za vítězství Ruska, pogratuloval ruskému ministerstvu obrany k obsazení ukrajinského města Avdijivka a oznámil svůj záměr získat ruské občanství. Po gratulacích křičel: „Sláva Rusku“.

Ivan žije v Austrálii, kam se s bratrem a matkou přestěhovali po rozvodu rodičů.

Celá tato akce, jak jde vidět ve videu, se odehrála na ruském generálním konzulátu v Sydney ve společnosti místních proruských podivínů – takzvaných kozáků.

Dříve velitel pozemních sil Oleksandr Syrskyj vystřídal ve funkci velitele ozbrojených sil Valerije Zalužného. 8. února to oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

23:31
10. 9. 2025

České vrtulníky mohou během několika dnů pomáhat s obranou evropského vzdušného prostoru, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Reagoval tak na žádost o pomoc ze strany Polska, jehož vzdušný prostor v noci na dnešek narušil velký počet ruských dronů.

České ministerstvo obrany už uvedlo, že Česká republika je připravena poslat na pomoc vrtulníkovou jednotku pro speciální operace se třemi stroji Mi-171Š.

Podle Fialy je čas ukázat sílu a jednotu. „Polsko je náš soused a spolehlivý partner a ve chvíli, kdy nás požádalo o pomoc, rychle jsme vyhověli,“ napsal večer Fiala.

23:00
10. 9. 2025

Ministr zahraničí Jan Lipavský uvedl, že je třeba přijmout 19. sankční balík a „zasadit další ránu ruské ekonomice“. „Putin rozumí pouze síle,“ říkal ministr v Událostech, komentářích na ČT.

„Už jenom to, že ty sankce mají číslo 19, tak to v podstatě vypovídá samo za sebe. A co těch předchozích 18? Sankce nejsou válečný prostředek, sankce jsou doplněk,“ míní Radek Vondráček (ANO). „Eskalace může přijít, jak jsme se dneska přesvědčili, ze dne na den,“ upozornil.

Je třeba, abychom zvýšili naši připravenost. „My v podstatě nejsme schopni detekovat ty drony v té letové výšce a my bychom je nebyli vlastními silami schopni zlikvidovat v tuto chvíli. Zaspalo se, ty bezpilotní prostředky v podstatě nemáme a ani za ty 4 roky se neudálo nic. Co je skoro skandální, že ani v koncepčních materiálech se o tomto vybavení, o dronech, vůbec nemluví, na rozdíl třeba od Polska,“ dodal Vondráček.

Lipavský reagoval ostře. Označil to za skandální lži. „To jsou naprosto skandální nesmysly, že Česko by je nebylo schopno detekovat, naše armáda takové schopnosti má, naše armáda pořizuje drony. Jestli to pan Vondráček v nějakém materiálu nenašel, nebo že nepochopil, kde to tam může najít, to je jiná věc. Samozřejmě že je potřeba posílit východní křídlo na to. Naší připraveností a musíme investovat do armády a připravovat se. To je úplně jednoduché,“ dodal Lipavský.

21:59
10. 9. 2025

Polsko zatím po nočním incidentu nalezlo trosky 16 ruských dronů, uvedla dnes večer mluvčí ministerstva vnitra Karolina Galecká. Většinu bezpilotních strojů objevili vojáci, policisté a příslušníci dalších bezpečnostních institucí na východě země, dva drony ale dopadly jen několik desítek kilometrů od Varšavy. 

FOTO: Zničená střecha domu ve Wyrykách nedaleko Lublinu v Polsku poté, co ruské drony narušily polský vzdušný prostor během útoku na Ukrajinu.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa