Ruský cenzor si došlápl na wagnerovce na sociálních sítích. A vypnul internet v zabraných městech

Autor: ČTK - 
24. června 2023
16:01

Ruský regulátor mediálního trhu Roskomnadzor dnes na sociální síti VKontakte omezil přístup k účtům a skupinám spojeným s žoldnéřskou Wagnerovou skupinou, jejíž jednotky se vzbouřily proti armádnímu velení a postupují na Moskvu. Informovala o tom agentura TASS. Úřad také blokuje připojení k internetu v oblastech, kde probíhají „protiteroristické operace", jejichž cílem je žoldnéře zastavit.

„Omezili jsme přístup k řadě zdrojů ve snaze zabránit šíření výzev k účasti na ozbrojeném povstání,“ uvedl Roskomnadzor. Úřad také komentoval výpadky sociální sítě Telegram, podle zpravodajského serveru Meduza je vysvětlil omezeným přístupem k internetu tam, kde se ruské ozbrojené síly proti vzbouřencům rozhodly zakročit.

12:22
Dnes

Narušením estonského vzdušného prostoru ruskými stíhačkami se bude v pondělí na mimořádném jednání zabývat RB OSN, uvedla estonská diplomacie dle AFP.

11:53
Dnes

Orientační odhady ruských bojových ztrát k 21. září

9:55
Dnes

Při ukrajinském ostřelování ruského města Šebekino, které leží nedaleko od hranic s Ukrajinou, zahynula civilistka, oznámil dnes gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Ukrajinské úřady naopak informují o třech zraněných civilistech po ruských útocích na Záporožskou oblast na jihovýchodě Ukrajiny během uplynulého dne.

Zobrazit celý online

Už dnes ráno nejméně pět ruských telekomunikačních společností poskytujících internetové služby začalo v Rusku blokovat platformu Zprávy Google, napsal deník The New York Times.

Server Meduza s odkazem na informace obyvatel Moskvy napsal, že někteří z nich zaznamenali telefonáty s nahranými vzkazy od šéfa Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina, v nichž tvrdí, že cílem jeho tažení je „nastolit spravedlnost“.

Video se připravuje ...
Další videa