Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Putinův šaman prorokuje divoký rok 2023: Aljaška a Kalifornie budou součástí Ruska, tvrdí

Autor: amb, swp - 
11. ledna 2023
13:18

„V roce 2023 se Aljaška a Kalifornie stanou součástí Ruska,“ předpověděl ruský šaman Artur Cybikov. Dodal, že Rusko podle něj bude v novém roce prosperovat.

Cybikov přesně řekl: „Spojené státy americké a jejich lidé, to je samozřejmě škoda. Amerika se možná brzy rozdělí na několik částí, některé státy vyhlásí suverenitu. S největší pravděpodobností se Aljaška a Kalifornie vrátí pod Ruskou federaci."

Co myslel slovem „vrátí“? Co se týče Aljašky, nejsevernější americký stát formálně patřil Rusům až do roku 1867, když ji Spojené státy vedené prezidentem Andrewem Johnsonem odkoupily za 7,2 milionů dolarů, tedy za více než 160 milionů korun. O téměř století později, 3. ledna 1959, Aljaška získala status státu.

Co se týče Kalifornie, počátkem 19. století v ní ruští kolonisté obývali pevnost Fort Ross, jejíž název byl odvozený právě od slova Rusko. V některých kalifornských částech přetrvali ruští nájezdníci až do roku 1841.

Šaman se vyjádřil také k probíhající válce na Ukrajině. „Ukrajina je chudá, dlouho trpící země. Náš soused vstupuje do ruského světa s neblahými důsledky, ale věřím, že bude mír. Mír přijde velmi brzy, musíme být trochu trpěliví a nabrat duševní sílu," řekl.

9:05
Dnes

O úplném zničení Kachovské vodní přehrady v ruské státní televizi podle médií hovořil i šéf ruské okupační správy v Nové Kachovce Vladimir Leonťjev.

9:04
Dnes
!

„Rusko vyhodilo 6. června v ranních hodinách do povětří vodní elektrárnu Kachovka. Její strojovna byla zcela zničena. Elektrárnu již nelze obnovit. Podle předběžné prognózy se očekává, že se nádrž vyčerpá během následujících čtyř dnů. Od devíti hodin ráno hladina vody v nádrži Kachovka rychle klesá, začala evakuace obyvatelstva z potenciálně zaplavených oblastí,“ uvádí v prohlášení ukrajinský státní podnik Ukrhydroenergo, který spravuje mnoho velkých vodních elektráren.

„Nekontrolovaný pokles hladiny vody představuje další hrozbu pro dočasně obsazenou Záporožskou jadernou elektrárnu. Voda z Kachovské nádrže je nezbytná k získání energie pro kondenzátory turbín a bezpečnostní systémy ZNPP. V současné době je chladicí jezírko stanice plné. Ukrajinský personál v elektrárně pečlivě sleduje všechny ukazatele,“ dodali. 

UkrHydroEnergo v současné době pokračuje v analýze situace, odborníci pracují na objasnění rozsahu destrukce. Informace budou průběžně aktualizovány.

8:57
Dnes

Kachovská přehrada zadržovala 25krát více vody než Orlická přehrada, uvádí ČTK.

Zobrazit celý online

Naopak Rusko podle něj roste, prosperuje a „celý svět ho bude sledovat“. „Naše Rusko je hybnou silou vzestupu, rozvoje ruské civilizace a záchrany světa,“ pokračoval Cybikov. Rusko podle něj v roce 2023 nečekají žádné velké otřesy, země prý nabírá na síle. Cybikov dřív sloužil v ruských speciálních silách.

Video, jak šaman nahlíží do ruské budoucnosti, sdílel na svém Twitteru poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko. „Rusko podle něj bude prosperovat, zřejmě díky Aljašce a Kalifornii,“ komentoval to.

Video  Oteklý Putin se šampaňským: Začala si Ukrajina  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa